"Halik trafiał tam, gdzie inni bali się pojechać"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 18:00
- Znamy go jako pana z telewizora, a nie jako szalonego reportera, który przemierzał cały świat, robiąc wywiady i filmując niebezpieczne wydarzenia – powiedział Mirosław Wlekły, autor książki o słynnym polskim podróżniku "Tu byłem. Tony Halik".
Audio
  • Rozmowa z Mirosławem Wlekłym, autorem książki "Tu byłem. Tony Halik" (Wybieram Dwójkę)
Tony Halik
Tony HalikFoto: PAP/CAF-Witold Rozmysłowicz

- Halik przez połowę swojego życia był przede wszystkim reporterem. Współpracował z amerykańską stacją telewizyjną NBC i słynnym magazynem Life, dla którego robił głównie zdjęcia, a także z wieloma pismami w Argentynie, Meksyku, Urugwaju czy Francji. Trafiał wszędzie tam, gdzie wielu reporterów bało się pojechać – dodał Mirosław Wlekły, z którym na kartach jego książki przemierzamy prawie osiemdziesiąt lat życia zmarłego w 1998 r. Halika.

W jakich okolicznościach programy podróżnika trafiły z USA do Polski i jak mówiła o nim jego partnerka Elżbieta Dzikowska? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Mirosław Wlekły (reporter)

Data emisji: 20.03.2017

Godzina emisji: 16.30

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Księga morza". Podpatrywanie życia na Lofotach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 19:00
- Polowanie na rekina nie jest w tej książce najważniejsze. Osią opowieści jest wspaniałe życie oceanu i związana z nim poezja i mitologia – powiedział Morten A. Stroksnes, autor reportażu o wyprawie przyjaciół, którzy postanawiają zapolować na rekina polarnego żyjącego w głębinach wód otaczających Lofoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznał sekretne życie drzew, teraz pisze o zwierzętach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 18:00
- On propaguje przywrócenia lasom naturalnego życia, a zaczynał z zupełnie przeciwnego bieguna - mówiła o niemieckim leśniku Peterze Wohllebenie tłumaczka jego dwóch książek Ewa Kochanowska.
rozwiń zwiń