"Gdyby Pina nie paliła, to by żyła", czyli smutek na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 16:00
W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z Cezarym Tomaszewskim, reżyserem spektalu, którego premiera odbędzie się w piątek 12 maja w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.
Audio
  • Rozmowa z Cezarym Tomaszewskim, reżyserem spektaklu "Gdyby Pina nie paliła, to by żyła" (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z Marią Stępień i Marcinem Lorencem z zespołu Kożuch (Wybieram Dwójkę)
  • Kuba Wojnarowski i Przemysław Truściński opowiadają o wystawie "Turboprorok" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie (Wybieram Dwójkę)
  • Katarzyna Tomala i Tomasz Kajdański opowiadają o balecie "Anna Karenina" w Teatrze Wielkim w Poznaniu (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z Markiem Mikosem, rekomendowanym przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Starego Teatru w Krakowie (Wybieram Dwójkę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HolgersFotografie/Pixabay/CC0 Public Domain

Przedstawienie to nostalgiczny i pełen poczucia humoru hołd dla Pinii Bausch - niemieckiej tancerki i choreografki tańca współczesnego.

Ponadto w audycji spotkaliśmy się z Marią Stępień i Marcinem Lorencem, niecałą połową pięcioosobowego składu grupy Kożuch (Grand Prix konkursu "Nowa Tradycja" zdobyli pod nazwą "Gęsty Kożuch Kurzu"), która wystąpi w sobotę 13 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na scenie 20. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" - obok portuglaskiej artystki Carli Pires (bilety do kupienia w sklepie internetowym Polskiego Radia).

f

W programie zajrzeliśmy również na wystawę Przemysława Truścińskiego "Turboprorok" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, zapowiedzieliśmy premierę baletu Anna Karenina Rodiona Szczedrina w Teatrze Wielkim w Poznaniu i spotkliśmy się z Markiem Mikosem, który jest rekomendowany przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Starego Teatru w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 16.00-19.00

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wszystko o programie Nowej Tradycji 2017

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 11:49
Najważniejszy w Polsce festiwal folkowy potrwa w tym roku od 11 do 14 maja. Oto pełny program imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2016 – oto zwycięzcy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 13:00
Poznaj laureatów i wyróżnionych w dwóch konkursach fonograficznych towarzyszących Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjdź na "Nową Tradycję"!

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 11:49
Najważniejszy w Polsce festiwal folkowy rusza już jutro. Zapraszamy na koncerty do Studia PR im. Lutosławskiego. Transmisje w radiowej Dwójce oraz - wideo - na naszej stronie internetowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa Tradycja". Festiwal (nie tylko) dla młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 20:06
– Mam wrażenie, że dziś muzyka ludowa jest domeną ludzi młodych, czasem bardzo młodych – mówił Piotr Kędziorek po konferencji prasowej 20. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń