X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ponad 2000 kadrów z życia Mariana Marzyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 18:00
Gościem "Wybieram Dwójkę" był reżyser i scenarzysta Marian Marzyński, z którym rozmawialiśmy o jego nowej książce zatytułowanej "Kino-ja. Życie w kadrach filmowych".
Audio
  • Marian Marzyński o swojej książce "Kino-ja. Życie w kadrach filmowych" (Wybieram Dwójkę)
  • Aleksander Laskowski o festiwalu w Moritzburgu (Wybieram Dwójkę)
  • "Entuzjaści. Kino outsiderów" w Muzeum Śląskim w Katowicach (Wybieram Dwójkę)
  • Grzegorz Kalinowski o zwiedzaniu miasta poprzez literaturę. Rozmawia Hanna Szczęśniak (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa o spektaklu "Odzwierciedlenie" (Wybieram Dwójkę)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

"Kino-ja" to autobiograficzny album – komiks zawierający ponad 2000 kadrów filmowych opisujących losy Marzyńskiego: dziecka uratowanego z Holokaustu, dziennikarza telewizyjnego i reżysera filmowego, który w wieku 32 lat wyemigrował z Polski, najpierw do Danii, a potem do Stanów Zjednoczonych. W latach 60. reżyser należał do najpopularniejszych ludzi w Polsce – był pomysłodawcą i prowadzącym znane programy telewizyjne.

Waudycji spotkaliśmy się też z Aleksandrem Laskowskim, który zabrał nas na festiwal do Moritzburga. Festiwal jest uznawany za laboratorium eksperymentów muzycznych, a jednocześnie – pod dyrekcją światowej sławy wiolonczelisty Jana Voglera - stał się jednym z najważniejszych na świecie festiwali muzyki kameralnej.

Ponadto zaprosiliśmy na wykład "Entuzjaści. Kino outsiderów" w Muzeum Śląskim w Katowicach. W trakcie wykładu zaprezentowane zostaną polskie filmy wyprodukowane od lat 50. do 80. XX wieku, które pokazują polską rzeczywistość z perspektywy zwykłego robotnika. Prowadzone przez Łukasza Rondudę spotkanie jest częścią wystawy "Nie jestem już psem", z której współkuratorką – Zofią Czartoryską spotkała się Monika Zając.

Z kolei Grzegorz Kalinowski opowiedział nam, jak poprzez literaturę można zwiedzać miasta i czy w jego książkach miasto jest jednym z bohaterów.

Na koniec rozmawialiśmy o spektaklu "Odzwierciedlenie". To jedno z kulturalno-społecznych przedsięwzięć Fundacji Jubilo. W tym roku zajął I miejsce na IV Ogólnopolski​m​​ Konkurs​ie​ Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu. O spektaklu opowiedzą jego twórcy Agnieszka Bresler, Diego Pileggi oraz występującym w spektaklu Dawidem Ilczyszynem.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 16.00-19.00

bch/jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życiorys z dymkiem. Biografie komiksowe

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 16:12
Czy powieść obrazkowa może być dobrym nośnikiem dla opowieści dokumentalnych, historii o życiu i literatury faktu?
rozwiń zwiń