X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Buran. Kirgiz wraca na koń", czyli azjatycki zwrot ku tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 11:05
- Już w podtytule nawiązałem do Kapuścińskiego, gdyż jeżdżąc już ponad dwóch dekad do Azji Centralnej zauważyłem powrót do tradycyjnych struktur społecznych, instytucji, kultury i religii. To symboliczne wracanie na siodło – mówił w Dwójce Wojciech Górecki.
Audio
  • Śladami Ryszarda Kapuścińskiego po Azji Centralnej i Kaukazie (Wybieram Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom. /Aureliy (Shutterstock)

W 1968 roku ukazało się pierwsze wydanie reportaży Ryszarda Kapuścińskiego "Kirgiz schodzi z konia", pokłosie podróży autora po kaukaskich i środkowoazjatyckich republikach Związku Radzieckiego. Jak Azja Centralna i Kaukaz wyglądają dziś, 50 lat później i prawie 30 po rozpadzie radzieckiego imperium? Rozmawialiśmy o tym z gościem audycji, autorem książki "Buran. Kirgiz wraca na koń". 

- Pozwoliłem sobie powtórzyć strukturę książki Kapuścińskiego, który zaczął od trzech państw Kaukazu. Zasadnicza część mojej pracy dotyczy jednak Azji Centralnej i opowiada o jej powrocie do tradycji. Ten powrót nie wyklucza jednak posługiwania się najnowszymi zdobyczami cywilizacyjnymi - zauważył Wojciech Górecki.

Czym różnią się spojrzenia na świat dwóch pokoleń reporterów? W jakim sposób lokalne nacjonalizmy wpływają na kształt społeczeństw współczesnej Azji? Jak głębokie jest jeszcze piętno komunistycznego totalitaryzmu w tej części świata? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Wojciech Górecki (autor książki "Buran. Kirgiz wraca na koń")

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat rozpisany na siedem głosów. Mozaika Michniewicza

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 12:17
- Chciałem pokazać nasze czasy z perspektywy ludzi żyjących w różnych zakątkach globu - mówił w Dwójce autor książki "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z literacką wizytą w Albanii i w polskim szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 12:00
W audycji "Czytelnia" omówiliśmy reportaż Małgorzaty Rejmer "Błoto słodsze niż miód" oraz powieść Olgi Hund "Psy ras drobnych".
rozwiń zwiń