X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Lipska: każda nagroda jest formą znieczulenia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 15:47
- Gdy się długo pracuje, to człowieka nachodzą wątpliwości, czy to, co robię, ma sens. Nagroda jest momentem chwilowego uspokojenia - mówiła w Dwójce poetka, która jest tegoroczną laureatką nagrody za całokształt twórczości na 4. Międzynarodowym Festiwalu "Silesius".
Audio
  • Ewa Lipska o swojej twórczości poetyckiej (Wybieram Dwójkę)
Ewa Lipska
Ewa LipskaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jedna z najwybitniejszych współczesnych poetek należącą do generacji Nowej Fali opowiadała w audycji "Wybieram Dwójkę" o swoich niepokojach, związanych z sytuacją na świecie ("Oscar Wilde kiedyś mawiał, że pesymizm jest dobrze poinformowanym optymizmem i tego się trzymam"). W tym kontekście Ewa Lipska mówiła też o aktualności "Myśli" Seneki. Z poetką rozmawialiśmy ponadto o tomie "Pamięć operacyjna", który jest częścią jej trylogii komputerowej.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Goście: Ewa Lipska (poetka)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Matywiecki: antysemityzm przetrwałem tylko dzięki przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 13:00
- Wiedziałem o tym, że mam żydowskie pochodzenie i dlatego atak antysemityzmu w 1968 roku ugodził mnie straszliwie. Myślałem, że sam dam sobie z tym radę. Myliłem się - mówił w Dwójce znakomity poeta, eseista i krytyk literacki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśmian w Iłży. Poeta nieodkryty i jego sekrety

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 20:26
- Iłża to miejsce "leśmianowskie", tajemnicze. To enklawa, która sprzyja zadumie i taką właśnie widział ją poeta. Tu pewne myśli, pomysły, projekty same przychodzą do głowy – mówił w Dwójce Paweł Nowakowski z Towarzystwa Naukowo-Historycznego w Iłży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Liebert. Poeta szukający prawdy i zachwytu istnieniem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 10:00
- Nie ogłaszał światu, ani że jest poetą, ani że jest katolikiem. Interesowało go samo istnienie. To, jak się jest, zajmowało go całkowicie. Kiedy przeczytałam po raz pierwszy tomik jego wierszy, poczułam, że dotknął najważniejszych tematów, o których sama bałam się pomyśleć: konfrontacji z chorobą, ze śmiercią i z sobą samym – mówiła w Dwójce prof. Anna Szczepan-Wojnarska.
rozwiń zwiń