REKLAMA

Julia Kociuban "Polskie Polonezy"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 13:20
W tygodniu 1-6.08 Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest album pt. "Polish Polonaises" Julii Kociuban. Wśród kompozytorów na krążku znaleźli się: Fryderyk Chopin, Jan Kiszwalter, Michał Kleofas Ogiński, Ignacy Jan Paderewski, Alfons Szczerbiński, Józef Wieniawski, Juliusz Zarębski.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Na płycie znajdziemy m.in.: Polonezy op. 71, Polonaise in B flat major, Op. 13 "In Memory of the Constitution of 3 May", Polonaise "Militaire a la Skrzynecki", Polonaise in A minor "Les adieux a la Patrie", Polonaise Mélancolique, Op. 10, Polonaise in B major, Op. 9 No. 6, Polonaise Triomphale, Op. 21

Julia Kociuban pochodzi z Krakowa. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pierwszą Polką w historii, która w 2015 roku została półfinalistką Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. W lutym 2016 otrzymała III nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Mozarta w Salzburgu.

Album do wygrania codziennie od poniedziałku do soboty (1-6.08kilka minut po 8.00 w "Poranku Dwójki".

Aby go zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211, z wpisanymi w treści: hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.


Zobacz więcej na temat: płyta

Czytaj także

Concertante - od instrumentów współczesnych po historyczne

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 09:01
To już ostatni odcinek "Przypadków Bacha" z mini-cyklu concertante. Ewa Pobłocka zamknęła go znakomitymi interpretacjami utworów bohatera audycji: usłyszeliśmy Koncert na dwa fortepiany C-dur w legendarnym nagraniu Clary Haskil i Gezy Andy z 1956 roku, współczesną rejestrację (i na współczesnych instrumentach) Koncertu skrzypcowego a-moll z Joshuą Bellem i II Koncert brandenburski z Sigiswaldem Kuijkenem na instrumentach historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gliwice. Wariacje Goldbergowskie i muzyka, którą inspirował się Bach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 11:18
- Po raz pierwszy na naszej festiwalowej scenie wystąpi zespół muzyki dawnej Il Giardino d'Amore kierowany przez Stefana Plewniaka, znakomitego skrzypka, ale także dyrygenta między innymi orkiestry Opery Royal w Wersalu. W programie muzyka mistrzów weneckich, którzy Bacha inspirowali - tak o środowym (20.07) koncercie w ramach 23. Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego mówił w "Poranku Dwójki" jego dyrektor Piotr Oczkowski.
rozwiń zwiń