Proza Weroniki Murek. Pisanie jako meblowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 18:00
- Dużo osób zarzuca tej książce, że jest zmyślona, ale przecież taka jest natura powieści - mówiła w Dwójce autorka zbioru opowiadań "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina".
Audio
  • Weronika Murek o książce "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina". Rozmawia Katarzyna Nowak (Wieczór autorski/Dwójka)
Fragment okładki książki Uprawa roślin południowych metodą Miczurina Weroniki Murek. Autorka (ur. 1989r)  jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, mieszka w Katowicach.
Fragment okładki książki "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina" Weroniki Murek. Autorka (ur. 1989r) jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, mieszka w Katowicach.Foto: mat. prasowe wyd. Czarne

Debiutująca pisarka opowiadała w audycji "Wieczór autorski" o swoim twórczym warsztacie, w którym ważny jest szczegół. - Jeżeli bohater czyta gazetę, to dbam, żeby podać jej tytuł. Jeżeli jest reklama na reklamówce, chcę to wszystko dokładnie określić. Pisanie przypomina mi meblowanie domku dla lalek - tłumaczyła.

Weronika Murek dodała, że swoje opowieści snuje z wyobraźni, za co spotkała się z głosami krytyki. Jej zdaniem czynienie z tego zarzutu może mieć związek z aktualnym kierunkiem ewolucji człowieka.

***

Tytuł audycji: Wieczór autorski

Prowadząca: Katarzyna Nowak

Gość: Weronika Murek

Data emisji: 17.04.2015

Godzina emisji: 17.30

bch/mc

Czytaj także

Najbiedniejsi Polacy nie zawsze są ubodzy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 18:00
- Idealny mężczyzna według polskich kobiet nie czyta, nie chodzi na koncerty ani do teatru. Dba o rodzinę i samochód - wymieniała Katarzyna Nowak, cytując jeden z reportaży Wojciecha Markiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor "Oświęcimek": otaczamy się wojną

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 21:00
Dlaczego Polacy urodzeni w latach 70. opowiadają o świecie pokoju językiem wojny? O tym rozmawialiśmy z autorem zbioru opowiadań "Oświęcimki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspa Man – tam Polacy uciekali przed Polską

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 21:00
– Niektórzy z moich bohaterów nie wrócą już do Polski, ale nie chcą się zakorzenić na wyspie – mówił Dionisios Sturis, autor książki "Gdziekolwiek mnie rzucisz".
rozwiń zwiń