Wojciech Gogolewski: całe życie jestem w skowronkach

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 17:59
- Podczas tego koncertu będziemy próbowali połączyć naszą ostatnią płytę z płytą, która będzie już za sekundę, a więc jest to po części koncert przedpremierowy - mówił znakomity aranżer, saksofonista i pianista Wojciech Gogolewski, który już w piątek (7.05) razem ze swoim trio zagra koncert w audycji "Jazz.PL".
Wojciech Gogolewski
Wojciech GogolewskiFoto: Kusiński Wojciech/PR2

Wojciech Gogolewski 1200.jpg
Wojciech Gogolewski Trio w jazzowym cyklu Dwójki

Posłuchaj
07:26 Wybieram Dwójkę 6.05.2021 Gogolewski.mp3 Wojciech Gogolewski zaprasza na koncert z cyklu Jazz.pl w Dwójce (Wybieram Dwójkę)

Wojciech Gogolewski jest zasłużonym artystą, dysponującym szerokim wachlarzem muzycznych emocji. Współtworzył ważne jazzowe formacje, jak chociażby Ergo Band czy Air Condition, współpracował również ze znakomitymi muzykami: Michałem Bajorem, Grażyną Łobaszewską czy Haliną Frąckowiak.

Pianistę usłyszymy już w najbliższy piątek (7.05) o godz. 18.00 w audycji Jazz.PL, gdzie zagra m.in. utwory grupy Skaldowie w interpretacji jazzowej.

- Kluczem przy wyborze utworów były dwie rzeczy. Jedną z nich jest poprzednia płyta naszego tria, która nazywa się "Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego". Są to wszystkie utwory Andrzeja Zielińskiego i Skaldów. Drugą jest płyta, która już została nagrana, ale jeszcze nie wyszła - zapowiadał muzyk.

Wojciech Gogolewski zasiądzie przy fortepianie, a towarzyszyć mu będą dwaj wyborni muzycy: Adam Lewandowski na perkusji i cajonie oraz Paweł Pańta na kontrabasie i gitarze basowej. - To dwóch przeuroczych i miłych dżentelmenów, do tego świetnie grających - podkreślił pianista.

Do wysłuchania i obejrzenia koncertu zapraszamy w piątek 7 maja o godz. 18.00 – transmisja na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Wojciech Gogolewski (pianista, aranżer, saksofonista)

Data emisji: 6.05.2021

Godzina emisji: 17.10

am

Czytaj także

Czarny jazz z podziemia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 10:11
W audycji słuchaliśmy nagrań wydanych przez oficynę Black Fire Records z Waszyngtonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wśród gwiazd współczesnego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:21
W audycji zaproponowaliśmy do wspólnego słuchania dwa albumy: "The World Tour" (cz. I + II) Joe Zawinula Syndicate'a oraz "Sing Along with Basie" nagrany przez Lamberta, Hendricksa, Rossa, Joe Williamsa i Count Basie Orchestra.
rozwiń zwiń