X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EtnoKraków: Agata Siemaszko Trio i Buda Folk Band!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 17:35
Zapraszamy na retransmisję koncertu inaugurującego tegoroczny Festiwal Rozstaje, który odbył się w ramach festiwalu EtnoKraków.
Agata Siemaszko i Kuba Bobas Wilk (na zdj.), zdobywcy Grand Prix 14. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja, gwiazdy festiwalu EtnoKraków
Agata Siemaszko i Kuba "Bobas" Wilk (na zdj.), zdobywcy Grand Prix 14. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja, gwiazdy festiwalu EtnoKrakówFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Agata Siemaszko - od dziecka związana ze środowiskiem folkowym - i Kuba "Bobas" Wilk - grający głównie jazz i funk. Choć ich muzyczna działalność ma korzenie w bardzo różnych nurtach, wspólnie stworzyli zupełnie nową, fascynującą jakość, czego potwierdzeniem stało się m.in. zdobycie Grand Prix Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2011 roku. W Krakowie wystąpili wspólnie z Miroslavem Rajtą, wybitnym słowackim cymbalistą, kompozytorem i aranżerem, jako Agata Siemaszko Trio.

Po polsko-słowackiej formacji na antenie pojawi się Buda Folk Band. Ta węgierska grupa powstała w 2007 roku łączy wierność tradycji z wirtuozerią i wyobraźnią godną XXI stulecia. Grane przez nią utwory mają charakter typowy dla węgierskiej muzyki ludowej, która w wydaniu zespołu ujawnia swą ponadczasowość i jest znakomicie przyjmowana - również przez wielkomiejską publiczność.

17. Festiwal Rozstaje wraz z 36. Euroradio Folk Festival złożył się na festiwal EtnoKraków. W dniach 5-11 lipca w Krakowie ponad 200 muzyków reprezentujących państwa 4 kontynentów wystąpiło na blisko 50 koncertach i nocach tańca w wyjątkowych festiwalowych lokalizacjach. Wiele z tych wydarzeń transmitowaliśmy na antenie radiowej Dwójki, współorganizatora imprezy.

***

Na "Koncertowe wakacje" w piątek (7.08) w godz. 13.00-16.00 zaprasza Kuba Borysiak.

jp/mc

Zobacz więcej na temat: EtnoKraków koncert Kraków
Komentarze1
aby dodać komentarz
KKE2015-08-10 18:10 Zgłoś
Zapisu koncertu na www wciąż nie ma, a tymczasem na stronię z "Hańbą!" pojawiło się "artykuł wygasł". Kuriozalne. Dlaczego nie zrobicie normalnego, pełnego archiwum festiwalu, który w Polsce trafia się raz na 10 lat? - szacunek do własnej pracy i do słuchaczy! A na stronie "Nowej Tradycji" wciąż (10 sierpnia!) nie ma koncertu Kasse Mady Diabate.

Czytaj także

Quartett Robin Mark na festiwalu EtnoKraków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:00
Kwartet prowadzony przez Robina Marka gra nową szwajcarską muzykę folk we własnym stylu. Zobacz występ zespołu podczas festiwalu EtnoKraków (09 lipca 2015, Muzeum Inżynierii Miejskiej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwadrofonik & Adam Strug na festiwalu EtnoKraków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 15:17
Obejrzyj koncert Adama Struga i grupy Kwadrofonik, na który złożyły się wykonywane a capella liryczne pieśni kurpiowskie i instrumentalne komentarze do tychże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madame Baheux na festiwalu EtnoKraków

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 12:00
Gdy oglądamy ten żeński kwintet z Wiednia, staje się dla nas jasne, że termin "girl power" zyskuje wciąż na mocy i zaskakującej, gruntownej wręcz aktualizacji!
rozwiń zwiń