Sounds Like Poland, czyli polski folk na pokaz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 15:39
– Już po raz trzeci zaprezentujemy polskich artystów m.in. dyrektorom festiwali world music z całego świata – mówiła Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna Skrzyżowania Kultur.
Audio
  • Maria Pomianowska zapowiada 11. Festiwal Skrzyżowanie Kultur (Źródła/Dwójka)
Na scenie Sounds Like Poland wystąpi m.in. zespół Banda Nella Nebbia, laureat Grand Prix XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja
Na scenie Sounds Like Poland wystąpi m.in. zespół Banda Nella Nebbia, laureat Grand Prix XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"Foto: Bartosz Wojciechowski/PR

Jedenasta odsłona festiwalu rozpoczyna się 21 września. Usłyszymy muzykę klasyczną Persji, utwory z Korei Południowej, tureckich Kurdów, a także afrykańskich artystów z Mauretanii i Nigerii. – Będzie też muzyka z Pakistanu i - po raz pierwszy w historii festiwalu - z Tadżykistanu – zapowiadała Maria Pomianowska.

Od kilku lat w ramach Skrzyżowania Kultur odbywa się też przegląd polskiej sceny folkowej. Oferta Sounds Like Poland skierowana jest do festiwalowych gości specjalnych, ale na koncerty tłumnie przybywa także polska publiczność. Dla wielu ciekawa jest zapewne nietypowa forma prezentacji zespołów.

***

Prowadzi:  Anna Szewczuk

Gość: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna Festiwalu Skrzyżowanie Kultur)

Data emisji: 3.09.2015

Godzina: 12.18

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

mc/mm

Czytaj także

Skrzyżowanie Kultur: naucz się, jak zrobić orkiestrę z własnego ciała!

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 16:00
- Szef brazylijskiego zespołu Barbatuques Fernando Barba od prawie dwudziestu lat odnajduje we w ludzkim ciele kolejne instrumenty. W Warszawie grupa nie tylko da koncert, lecz również poprowadzi warsztaty - zapraszała Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna Skrzyżowania Kultur (24-28 września).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolberg w tropikach i u stóp Himalajów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:11
- W Azji i Afryce łączyłam polską muzykę ludową z lokalnymi utworami. Da się znaleźć wspólny mianownik - opowiadała w Dwójce Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podczas koncertu w Teheranie miałam kłopoty z grzywką"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 12:22
- Nie wszystkim się spodobało, że nie miałam zasłoniętych całych włosów, zdaniem niektórych śpiewałam też za głośno - wspominała swoją trasę po Iranie Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mazurek przywędrował do nas z Pakistanu?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 18:48
– Niektórzy puryści uważają, że ojczyzną tego tańca jest kraina Beludżów – mówiła Maria Pomianowska, która powróciła właśnie z podróży do Pakistanu.
rozwiń zwiń