X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mara Aranda: śpiew pasterzy wyraża duszę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 19:01
- Olbrzymie znaczenie ma dla mnie śpiew zwykłych ludzi. Inspiracji szukam na wsiach, gdzie spotykam śpiew niosący uczucia. Zastanawiam się, dokąd one mogą nas unieść - mówi hiszpańska śpiewaczka z Walencji.
Audio
  • Mara Aranda o początkach swej fascynacji muzyką dawną (Źródła/Dwójka)
Mara Aranda pozostaje wierna swym młodzieńczym muzycznym odkryciom. Wciąż szuka i prezentuje muzykę, która przekazuje emocje
Mara Aranda pozostaje wierna swym młodzieńczym muzycznym odkryciom. Wciąż szuka i prezentuje muzykę, która przekazuje emocjeFoto: mat. promocyjne/oficjalna strona Artystki

Wstępną "selekcję" muzycznych gustów Mara Aranda przeprowadziła już w wieku 12 lat słuchając hiszpańskiego radia. Odrzuciła pop, techno, wybrała pieśni trubadurów, muzykę dawną. - Dużo słuchałam muzyki klasycznej i właściwie poprzez nią dotarłam do folkloru, muzyki dawnej mojego regionu. Tak odkryłam tradycję Walencji - wspomina w Dwójce. 

Czytaj i słuchaj także >>>
kazachstan muzyka 1200.jpg
Płodność i magia w najstarszych pieśniach Europy

Śpiewaczka zgłębiała ją w zespole L’Ham de Foc, który założyła wraz z Efrenem Lopezem, a po kilku latach powróciła do innej wczesnej inspiracji - pieśni sefardyjskich.

W tradycji i twórczości Żydów, którzy wyszli z Hiszpanii, znalazła uzupełnienie historii i tradycji własnej ojczyzny. Muzycznym poszukiwaniom Arandy zawsze towarzyszyły podróże, a efektem tychże zaskakujące niejednokrotnie odkrycia.

***

Przygotowała: Anna Szewczuk

Gość: Mara Aranda (hiszpańska śpiewaczka, multiinstrumentalistka)

Data emisji: 9.10.2015

Godzina emisji: 14.45

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

asz/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gajdosze". 200 lat tradycji w jednym albumie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 16:00
O nietypowych beskidzkich dudziarzach oraz książce "Gajdosze" - nagrodzonej w konkursie Fonogram Źródeł - opowiadał współautor tomu Maciej Szymonowicz.
rozwiń zwiń