X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Gajdosze". 200 lat tradycji w jednym albumie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 16:00
O nietypowych beskidzkich dudziarzach oraz książce "Gajdosze" - nagrodzonej w konkursie Fonogram Źródeł - opowiadał współautor tomu Maciej Szymonowicz.
Audio
  • Rozmowa Anny Szotkowskiej z Maciejem Szymonowiczem, współautorem albumu "Gajdosze" o beskidzkich dudziarzach (Dwójka/Źródła)
Fragment okładki albumu Macieja i Katarzyny Szymonowiczów Gajdosze, wyróżnionego w tym roku Nagrodą Specjalną Fonogramu Źródeł
Fragment okładki albumu Macieja i Katarzyny Szymonowiczów "Gajdosze", wyróżnionego w tym roku Nagrodą Specjalną Fonogramu ŹródełFoto: materiały promocyjne

"Gajdosze" to dwupłytowy ilustrowany album pieczołowicie przygotowany przez Macieja i Katarzynę Szymonowiczów. Na początku kwietnia tego roku książka została doceniona przez Polskie Radio, które wyróżniło ją Nagrodą Specjalną Fonogramu Źródeł.

Autorzy zebrali archiwalne nagrania wykonane w ciągu kilkudziesięciu lat. Wspomagani przez współpracowników spędzili także wiele miesięcy w Beskidach, na miejscu dokumentując grę gajdoszy oraz ich wypowiedzi - pełne troski o przekazanie tej muzyki następnym pokoleniom.

Maciej Szymonowicz opowiadał, że najmłodszy gajdosz, którego spotkali, był nastolatkiem, najstarszy zaś miał niemal 90 lat. A bastionem sztuki gry na gajdach okazuje się wieś kojarzona z... wytwórstwem koronkowej bielizny.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadząca: Anna Szotkowska

Gość: Maciej Szymonowicz (współautor albumu "Gajdosze")

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 12.00

jż/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beskidzkie gajdy, czyli trochę inne dudy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 18:55
– Ten instrument ewoluował najprawdopodobniej z dud. Tak twierdzą niektóre publikacje i najstarsi górale – mówił Maciej Szymonowicz, autor albumu "Gajdosze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie zwyczaje rodzinne" - przez sakramenty do tradycji

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 14:13
Aldona Plucińska, autorka książki "Polskie zwyczaje rodzinne", po raz pierwszy w historii polskiej etnografii opisała zwyczaje rodzinne w naszym kraju w kontekście sakramentów świętych.
rozwiń zwiń