X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zofia Warych o tradycji modlitw majowych przy kapliczkach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 16:27
- Schodziliśmy się około godziny 19.00 pod krzyż, jak ktoś się spóźniał, to czekaliśmy na niego, żeby nasza modlitwa była większa - opowiadała w Dwójce laureatka tegorocznej nagrody Muzyka Źródeł.
Audio
  • Zofia Warych o tradycji modlitw majowych przy kapliczkach (Źródła/Dwójka)
Zofia Warych
Zofia WarychFoto: Wojciech Kusiński/PR

Warych Węglarz 1200.jpg
Nowa Tradycja 2018. Koncert laureatów nagrody "Muzyka Źródeł"

Zofia Warych to kurpiowska śpiewaczka i "strażniczka tradycji". Swój przebogaty repertuar pieśniowy przekazuje następnym pokoleniom. W audycji "Źródła" opowiadała o atmosferze towarzyszącej śpiewaniu w czasie nabożeństw majowych. - Śpiewaliśmy "Chwalcie łąki umajone", "Wszystkie nasze dzienne sprawy", pieśni maryjne, do tego odmawialiśmy "Anioł pański" w intencji dusz wszystkich zmarłych.

Pieśniarka wspominała, że dawniej ludzie mieli więcej czasu i chętnie uczestniczyli w majowych modlitwach pod kapliczkami. Zofia Warych wspominała magiczne momenty, gdy śpiew był potęgowany przez leśne echo. W audycji wybraliśmy się razem ze śpiewaczką na nabożeństwo majowe i słuchaliśmy śpiewów pod kapliczką w Myszyńcu.

Zofia Warych w tym roku znalazła się w gronie laureatów nagrody Muzyka Źródeł przyznawanej wybitnym artystom ludowym, którzy kultywują tradycję i w szczególny sposób obecni są w audycjach Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

***

Tytuł audycji: Źródła

Rozmawiała: Anna Szewczuk-Czech

Goście: Zofia Warych (pieśniarka)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 15.00

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert kobiet muzykantek. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 06:00
Główną bohaterką "Muzycznej Sceny Tradycji" była skrzypaczka Katarzyna Zedel. Artystka jest uczennicą wiejskich muzykantów z regionu radomskiego: m.in. Jana Gacy, Jana Fokta i lubelskiego: Stanisława Głaza, Leona Krzosa, Zbigniewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stach z Dzwoli. Pierzaczki lepsze od komputera

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 16:30
– Kiedyś na wsi bardzo wesoło było. A dziś, jak nie zobaczy się pieska, to nie będzie nikogo – mówił skrzypek Stanisław Głaz prowadzący Kapelę Stacha z Dzwoli, jednego z laureatów konkursu festiwalu w Kazimierzu Dolnym.
rozwiń zwiń