X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Własnymi Słowami. Odkryj bogactwo języków świata

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 16:00
29 listopada rozpoczyna się w Warszawie festiwal Własnymi Słowami, poświęcony rdzennym kulturom i językom. O wydarzeniu opowiadał jego organizator dr Stanisław Kordasiewicz.
Audio
  • O festiwalu "Własnymi Słowami" opowiadał jego organizator dr Stanisław Kordasiewicz (Dwójka/Źródła)
Plakat festiwalu filmowego Własnymi Słowami.
Plakat festiwalu filmowego Własnymi Słowami.Foto: mat. pras.

"Własnymi słowami" to pierwsza tego typu inicjatywa kulturalna w Polsce, a organizowana jest m.in. dlatego, że rok 2019 został przez UNESCO ustanowiony Rokiem Języków Rdzennych. W programie wydarzenia tematy takie jak: tamazight (Afryka Północna), nawat (Salwador), tybetański, huitoto (południowa Kolumbia i północne Peru), jakucki, mixtecki (Meksyk), nahuatl - niegdyś główny język Azteków.

- Naszym zdaniem film może dotrzeć do dużego grona osób. Możemy za pomocą fajnych filmów i ciekawych historii opowiedzieć w przystępny sposób o problemie, który jest bardzo ważny: jak wiele języków jest zagrożonych i jak wiele z nich zanika - mówił organizator festiwalu Własnymi Słowami dr Stanisław Kordasiewicz. - Mamy współcześnie około siedmiu tysięcy języków na świecie, z czego aż trzy tysiące jest zagrożone zniknięciem. Mogą one zniknąć w ciągu kilku najbliższych pokoleń. Ta dynamika niestety się nasila. Wiele procesów się na to nakłada, częścią nich są procesy migracyjne i system edukacji, który nie pozwala dzieciom uczyć się w swoim własnym, rdzennym języku.

Festiwal zaczyna się 29 listopada. Zaprezentowanych na nim zostanie 10 filmów z różnych stron świata. Jakich?

Zapraszamy do odsłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: dr Stanisław Kordasiewicz (organizator festiwalu "Własnymi Słowami")

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 15.15

at/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawna i nowa tradycja w muzyce rodziny Karpieli

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:00
- Wzrok Mariana Domańskiego spoczął na młodym góralu w dżinsach, bo miał wspaniały głos. Wiedzieliśmy, że w przyszłości musimy go nagrać - tak Maria Baliszewska wspominała pierwsze spotkanie z Janem Karpielem-Bułecką 45 lat temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Repatriancka historia Ludwiki Kędzi z Milikowa

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:00
Śpiewaczka Ludwika Kędzia urodziła się w 1934 w polskiej kolonii w Nowym Martyńcu, wówczas na terenie Królestwa Jugosławii. Jej rodzice przybyli tam w poszukiwaniu pracy ze Wschodniej Galicji, z okolic Lwowa. Po II wojnie światowej rodzina pani Ludwiki przyjechała do Polski, na tzw. Ziemie Odzyskane.
rozwiń zwiń