REKLAMA

Kapela Maliszów znów nagrywa płytę w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 17:47
W magazynie "Źródła" wysłuchaliśmy rozmowy ze skrzypkiem Kacprem Maliszem, muzykiem rodzinnego zespołu, który 2 lutego w radiowym studiu rozpoczął nagrywanie drugiego albumu.
Audio
  • Kacper Malisz nie tylko o skrzypcach i nykelharfie (Źródła/Dwójka)
Kapela Maliszów
Kapela MaliszówFoto: Grzegorz Śledź/PR2

płyty pixabay1200.jpg
Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2016 – konkursy Polskiego Radia

Kacper Malisz gra na skrzypcach i szwedzkim instrumencie tradycyjnym o nazwie "nykelharfa", który zbudował jego ojciec Jan, skrzypek i lutnik. – Tata żartuje, że nykelharfa to skrzypce dla leniwych, bo zamiast podstrunnicy mamy klawiaturę i nie da się na niej zafałszować, chyba że jest rozstrojona – mówił skrzypek.

Artysta tłumaczył m.in., dlaczego "łatwo się przesiąść na nykelharfę ze skrzypiec", czym szwedzki instrument przewyższa skrzypce (choć on sam woli te drugie) i jakie wrażenie ma się, grając na nykelharfie w mieszkaniu w bloku.

***

3 lutego Kapela Maliszów wystąpi na charytatywnym koncercie dla Witka Brody, cenionego muzyka ludowego, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, jadąc na kolędę i z darami dla Polaków w Naddniestrzu. Koncert transmitowany będzie na antenie Dwójki.

***

Rozmawiała: Anna Szewczuk

Gość: Kacper Malisz (skrzypek)

Data emisji: 2.02.2017

Godzina emisji: 12.09

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

mc/jp

Czytaj także

"Z górki na mazurki". Geneza płyty Maliszów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 10:00
"Mazurki niepojęte" Kapeli Maliszów, to jedna z najważniejszych folkowych płyt tego roku. O jej zawartość zapytaliśmy lidera i założyciela zespołu Jana Malisza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

InFidelis na Muzycznej Scenie Tradycji. Zobacz film

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:40
Zapraszamy do obejrzenia koncertu instrumentalnego duetu InFidelis stworzonego przez Helenę Matuszewską i Martę Sołek, którym towarzyszyli Kacper Malisz i Paweł Zalewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta z Kapelą Maliszów w Męcinie Małej

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 15:30
W "Przestrzeniach kultury" złożyliśmy wizytę u zespołu w ich rodzinnej miejscowości na styku Beskidu Niskiego i Pogórza Jasielskiego.
rozwiń zwiń