Zespół Kożuch zapowiada burzę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 17:09
- Tempo naszych utworów koresponduje z tytułem płyty, bo zawsze przed burzą jest moment pozornego spokoju i wyciszenia - o swoim debiutanckim albumie pt. "Idzie burza" mówili w Dwojce muzycy łódzkiej grupy folkowej.
Audio
  • Muzycy Kożucha o płycie "Idzie burza" (Źródła/Dwójka)
Marta Stępień z zespołu Kożuch
Marta Stępień z zespołu KożuchFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zespół Kożuch, dawniej znany jako Gęsty Kożuch Kurzu, to zwycięzcy festiwalu Nowa Tradycja z 2016 roku. Grupa nagrała album w studiu Polskiego Radia i obecnie prowadzi zbiórkę na portalu Polak.Potrafi, z której środki przeznaczy na wydanie płyty "Idzie burza". - Finansowanie społecznościowe ma dużo wspólnego z kulturą ludową, bo społeczności wiejskie mocno opierały się na wzajemnej pomocy - mówiła skrzypaczka Marta Stępień. - My też potrzebujemy dziś pomocy wszystkich ludzi, tak jak kiedyś wzajemnie wspierano się przy wykonywaniu różnych plac polowych i potem z tego tytułu świętowano.

Muzycy Kożucha opowiadali o prezentach, które przygotowali dla darczyńców. Mówili także o zawartości płyty i teledysku do utworu "Warszawa", który powstaje w technice poklatkowej.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Marta Stępień, Marcin Lorenc, Jakub Korona (muzycy Kożucha)

Data emisji: 7.04.2017

Godzina emisji: 12.10


12 Gęsty Kożuch Kurzu663.JPG
Gęsty Kożuch Kurzu i melancholijne kujawiaki

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

bch/mc

Czytaj także

Laureaci Nowej Tradycji: zaczynamy być zapraszani na wesela

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 15:00
Muzycy zespołu gęsty Kożuch Kurzu podkreślają, że nadal będą przede wszystkim grać do tańca, choć w planach pojawiła się także płyta. Z laureatami Nowej Tradycji rozmawialiśmy z "Źródłograniu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sainkho Namtchylak: łączę śpiew alikwotowy z jazzem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 10:00
- Śpiew alikwotowy jest dość monotonny i nie mam zbyt wielu możliwości, by go rozwijać. To, co potrafię z nim robić, to zmieniać ton głosu i melodię, a nawet łączyć go z jazzową harmonią - mówiła w Dwójce ceniona tuwińska artystka, kontynuatorka tradycji śpiewu gardłowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cecylia Zielińska, poetka zafascynowana wsią

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 13:50
- Wiejskie pejzaże, te wschody i zachody słońca, zawsze we mnie coś poruszają. Piękno polskiej ziemi i przyrody jest moim tematem, tym, co mnie najbardziej w sercu nurtuje - mówiła w Dwójce ludowa poetka z Kujaw.
rozwiń zwiń