X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roger Scruton. Konserwatyzm jako filozofia przywiązania

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 12:41
- Według konserwatystów człowiek dziedziczy zbiorową mądrość i doświadczenie. Jego obowiązkiem jest nie tylko przechowanie i wykorzystanie tego dziedzictwa, ale także wzbogacenie - mówił prof. Ryszard Legutko, opisując myśl filozoficzną Rogera Scrutona.
Audio
  • Rozmowa o myśli filozoficznej Rogera Scrutona (Inny stan skupienia/Dwójka)
Roger Scruton podczas jednego z wystąpień
Roger Scruton podczas jednego z wystąpieńFoto: Policy Exchange/flickr/CC BY-SA 2.0

- Roger Scruton wyraźnie nawiązuje do tradycji brytyjskiego konserwatyzmu, filozofii, która była reakcją na gigantyczną inżynierię społeczną, jaka zrodziła się w oświeceniu – tłumaczył gość Dwójki. Według prof. Legutki taka charakterystyka konserwatyzmu, jako "filozofii przywiązania", dziedzictwa, doskonale pasuje do doświadczenia angielskiego, do wizji historii opartej na ciągłości. Jednak, mówił prof. Legutko, w przypadku innych krajów takie założenie może budzić pewne wątpliwości.

W audycji również o pisarstwie Rogera Scrutona, jego zaangażowaniu w przemiany Europy Środkowej, a także o recepcji poglądów pisarza i jego książce "Jak być konserwatystą?", która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: prof. Miłowit Kuniński (historyk filozofii i filozof polityczny), prof. Ryszard Legutko (filozof, polityk, publicysta)

Data emisji: 30.03.2016

Godzina emisji: 21.30

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat nie istnieje, więc należy być egoistą?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 11:00
Przed ukazaniem się polskiego przekładu powieści Erica-Emmanuela Schmitta "Sekta egoistów" rozmawialiśmy w Dwójce o tym, czy egoizm to zawsze negatywna postawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literatura wyleczy schizofrenię współczesności?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 13:00
– W swoich najistotniejszych dokonaniach literatura dotyka sfery, która jest przedmiotem zainteresowania religii i psychiatrii – mówił Przemysław Dakowicz, autor tomu poematów "Ćwiczenia duchowne".
rozwiń zwiń