"Terremoto". Jarosław Mikołajewski pisze o apokalipsie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 14:00
- Ta książka to hybryda. Pisząc ją, za każdym razem zmieniałem formę wyrazu. Gdy mój język stawał się zbyt spokojny, uciekałem wtedy w większe rozedrganie, które lepiej oddawało włoską tragedię – podkreślił Jarosław Mikołajewski, autor książki o trzęsieniu ziemi, które uderzyło w środkowe Włochy w zeszłym roku.
Audio
Jarosław Mikołajewski
Jarosław MikołajewskiFoto: PAP/Leszek Szymański

- Pamiętam, gdy 30 października 2016 roku doszło do ponownego trzęsienia ziemi, które zniszczyło Nursję. Oglądałem wtedy relację jednej z włoskich telewizji. Pojawiła się tam scena ukazująca ludzi, którzy po opuszczeniu swych domów, pobiegli w stronę słynnej Bazyliki św. Benedykta. Gdy zaczeli się tam modlić, nie zorientowali się, że klęczą przed fasadą, za którą nie pozostało już nic. To była scena apokaliptyczna – dodał Jarosław Mikołajewski.

W nagraniu audycji posłuchamy również o doświadczeniach pisarza przy pracy nad jego wcześniejszą książką pt. "Wielki przypływ", która dotyczy kryzysu uchodźczego na Lampedusie.

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Jarosław Mikołajewski (pisarz, poeta)

Data emisji: 10.06.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/bch


reklama

Czytaj także

Reporterski portret Lampedusy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 18:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" Jarosław Mikołajewski opowiadał o swojej najnowszej książce "Wielki przypływ".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spisz zaplątany w narody. Przewodnik Ludwiki Włodek

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 12:00
- Spisz jest wyjątkowy, bo to jedyna część Polski, która przez wieleset lat należała do Węgier. Tam obowiązywało inne prawo i zwyczaje, żyli ludzie o innej tożsamości - mówiła w Dwójce autorka książki "Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szwedzi. Autorytet moralny też się myli

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 16:00
W "Spotkaniu autorskim" rozmawialiśmy z Katarzyną Tubylewicz o jej najnowszej książce "Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie".
rozwiń zwiń