X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka Szymanowskiego w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 14:23
29 marca przypada 80. rocznica śmierci Karola Szymanowskiego. Z tej okazji w Pałacu Prezydenckim odbył się koncert "U źródeł stylu narodowego muzyki polskiej XX wieku". Na retransmisję tego szczególnego wydarzenia zapraszamy do Dwójki. 
Podczas koncertu wystąpili m.in. Anna Radziejewska (mezzosopran) i Mariusz Rutkowski (fortepian)
Podczas koncertu wystąpili m.in. Anna Radziejewska (mezzosopran) i Mariusz Rutkowski (fortepian) Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP/prezydent.pl

pap karol szymanowski 1200.jpg
80. rocznica śmierci Karola Szymanowskiego w Dwójce

Na widowni zasiedli: Para Prezydencka, czołowi przedstawiciele środowiska muzycznego i akademickiego, a także uczniowie i nauczyciele ze szkół muzycznych z Katowic, Płocka, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zamościa, którym patronuje Karol Szymanowski.

Podczas koncertu można było wysłuchać wybranych specjalnie na ten wieczór kompozycji Karola Szymanowskiego, reprezentujących różne okresy bogatej twórczości artysty – m.in. Trzech fragmentów z poematów Jana Kasprowicza op. 5, Tańca z baletu Harnasie oraz Dwóch mazurków op. 62.

Karol Szymanowski 1200.jpg
"Harnasie" i zakopiańskie wesela. Jak pracował Szymanowski?

Przed zgromadzoną w Pałacu Prezydenckim 28 marca publicznością wystąpiło czworo wybitnych polskich artystów: Anna Radziejewska (mezzosopran), Janusz Wawrowski (skrzypce), Mariusz Rutkowski (fortepian) i Grzegorz Skrobiński (fortepian).

Program:

Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza op. 3 na głos i fortepian, Mity op. 30 na skrzypce i fortepian, Pieśni z op. 11  do słów Tadeusza Micińskiego na głos i fortepian (Nade mną leci w szafir morza, Rycz burzo!Pieśń Łabędź)Taniec z baletu Harnasie w transkrypcji na skrzypce i fortepian, 2 Mazurki op. 62 na fortepian

***

Na retransmisję koncertu zapraszamy w środę (29 marca) o godzinie 14.30 w ramach audycji "Pora koncertowa".

materiały prasowe/bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Szymanowski - uśmiechem kupował wielbicieli

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 07:00
Uważany za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Choć wyrósł w rodzinie ziemiańskiej, jego muzyka na początku XX wieku zawładnęła europejskimi salonami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alexander Liebreich. Dyrygent wśród nocy Orientu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 14:27
– Zarówno III Symfonii Szymanowskiego, jak i "Szeherezadzie" Ravela towarzyszy aura nocy. Jak wiemy, wszystko na Bliskim Wschodzie dzieje się w nocy. W ciągu dnia jest po prostu za gorąco – śmiał się dyrektor artystyczny NOSPR, który poprowadził inauguracyjny koncert festiwalu Łańcuch XIV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filharmonicy Wiedeńscy najlepsi w wykonaniu Symfonii Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 12:00
Płytowy Trybunał Dwójki wybrał najlepsze nagranie utworu dedykowanego matce kompozytora - Annie z Taubów Szymanowskiej.
rozwiń zwiń