Barbara Hesse-Bukowska "From the Polish Radio Archives"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 13:30
W audycji wysłuchaliśmy archiwalnych nagrań artystki - jej najwcześniejszych interpretacji chopinowskich, zarejestrowanych na koncercie w Teatrze Polskim w Warszawie 18 stycznia 1955 roku, wydanych właśnie przez Polskie Radio.
Audio
  • Najwcześniejszej chopinowskie interpretacje Barbary Hesse-Bukowskiej na nowej płycie z serii "From the Polish Radio Archives" (Chopin osobisty/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

Barbara Hesse-Bukowska to laureatka II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, wybitna polska pianistka i zasłużona pedagog.

Wszechstronność talentu artystki ukazuje płyta "Barbara Hesse-Bukowska - Retrospective", wydana w serii "From the Polish Radio Archives" (realizacja: Polskie Radio Chopin). Poza dwoma wczesnymi cyklami chopinowskich mazurków oraz wybranymi walcami i nokturnami, na albumie znalazł się m.in. Koncert fortepianowy G-dur Maurycego Ravela oraz miniatury Schumanna i Moniuszki/Melcera.

W audycji zabrzmiał także Koncert e-moll op. 11 CHopina w nagraniu Barbary Hesse-Bukowskiej z 1964 roku z WOSPR pod dyrekcją Jana Krenza.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 14.06.2020

Godzina emisji: 14.00

pg

Czytaj także

Grigorij Sokołow w Dworku Chopina

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 16:09
Wiele osób twierdzi ze to największy z żyjących pianistów. Cokolwiek sądzić o jego chopinowskich interpretacjach, wielkość talentu Grigorija Sokołowa nie budzi żadnych wątpliwości. Pianistyczny geniusz, od lat zachwyca swoimi interpretacjami i niezwykle indywidualnym podejściem do wykonywanej muzyki.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Piotrowska-Bogalecka: nikt nie oddaje miłości w muzyce tak jak Chopin

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 21:45
- Muzyka tego kompozytora zawiera w sobie ogromną czułość, ale też miłość, również w aspekcie miłości do wszystkiego co polskie, bo przecież Chopin inspirował się naszą muzyką ludową. I właśnie ten szeroki aspekt chcieliśmy poruszyć przy okazji tego koncertu - mówiła w Dwójce dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia Maria Piotrowska-Bogalecka.
rozwiń zwiń