Młodzieńcze nagrania Leonory Armellini

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2023 17:00
W tym wydaniu audycji z cyklu "Chopin osobisty" posłuchaliśmy wydanych właśnie interpretacji laureatki V nagrody 18. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie - Leonory Armellini. 
Leonora Armellini
Leonora Armellini Foto: Wojciech Grzędziński/NIFC

To młodzieńcze nagrania włoskiej pianistki, utrwalone z Orkiestrą Padwy i Wenecji w 2007 roku, gdy miała 15 lat. W tym wykonaniu zabrzmiały Koncert fortepianowy f-moll op 21 oraz Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22.

Zapowiedzieliśmy także koncert kameralny organizowany przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, połączony z promocją książki pt. "Transkrypcje utworów Fryderyka Chopina. Katalog druków i nagrań 1830-2020" autorstwa dr Katarzyny Janczewskiej-Sołomko oraz Włodzimierza Pigwy. W koncercie wziął udział m.in. gitarzysta Mateusz Kowalski, a wieczór w warszawskim Pałacu Staszica poprzedził wykład prof. Ireny Poniatowskiej na temat opracowań twórczości Chopina.


Posłuchaj
58:46 2023_09_10 16_00_23_PR2_Chopin_osobisty.mp3 Młodzieńcze nagrania Leonory Armellini (Chopin osobisty/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 10.09.2023

Godzina emisji: 16.00

pg/mo


Czytaj także

Leonora Armellini: czerpię teraz więcej radości z grania niż kiedykolwiek

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 13:43
- Mam poczucie, że dziś, wychodząc na estradę, jestem po prostu sobą. Od dawna starałam się osiągnąć ten stan. Konkurs Chopinowski mi w tym pomógł. Mam takie poczucie, że teraz już nic mnie nie zaskoczy - mówiła włoska pianistka Leonora Armellini, która wystąpiła na inauguracji obchodów 85-lecia radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leonora Armellini: czasy Chopina to mój ulubiony okres w dziejach muzyki

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 16:30
- XIX wiek dla muzyki, ale również innych sztuk: malarstwa, poezji, literatury, był czasem szczególnie ważnym. Ci, którzy tworzyli, odkrywali coraz więcej na temat samych siebie, ale także na temat ludzkości w ogóle. W tym czasie to człowieczeństwo było w centrum świata. Myślę, że muzyka doskonale to oddaje - mówiła w Dwójce Leonora Armellini. Włoska pianistka wystąpiła z recitalem na festiwalu "Chopin i jego Europa". 
rozwiń zwiń