Inauguracja Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 14:54
W "Letnim Festiwalu Muzycznym" zabraliśmy Państwa na słynny festiwal odbywający się w Bayreuth. Imprezę otworzyła inscenizacja opery "Tannhäuser".
Teatr słynnego niemieckiego kompozytora Richarda Wagnera w Bayreuth
Teatr słynnego niemieckiego kompozytora Richarda Wagnera w BayreuthFoto: shutterstock/Likee68

Piotr Beczała 1200.jpg
Piotr Beczała: mój Lohengrin cały czas się zmienia

Festiwal Wagnerowski w Bayreuth - odbywający się nieprzerwanie od 1876 roku - jest jednym z najważniejszych wydarzeń operowych na świecie. Impreza, prowadzona wciąż przez potomków Richarda Wagnera, wywołuje burzliwe dyskusje nie tylko w dziedzinie interpretacji muzycznej, lecz także w sferze teatralnej. W Bayreuth reżyserują najwybitniejsi, najgłośniejsi i najbardziej kontrowersyjni twórcy.

Co roku spektakle festiwalowe w ramach wymiany Europejskiej Unii Nadawców transmitowane są w Dwójce, która chce zwrócić Państwa uwagę na nowe interpretacje i nowych śpiewaków. W tym roku koncentrujemy się na dwóch arcydziełach - operze "Tannhäuser" i operze "Lohengrin".

Wieczór otwarcia, podczas którego usłyszymy słynną operę o perypetiach kochanka bogini Wenus, poprowadzi wybitny rosyjski dyrygent Walerij Giergijew.

Richard Wagner Tannhäuser – opera romantyczna w trzech aktach, wyk. Stephen Milling – bas (Hermann, Landgraf von Thüringen), Stephen Gould – tenor (Tannhäuser), Markus Eiche – baryton (Wolfram von Eschenbach), Daniel Behle – tenor (Walther von Vogelweide), Kay Stiefermann – bas (Biterolf), Iorge Rodríguez-Norton – tenor (Heinrich der Schreiber), Wilhelm Schwinghammer – bas (Reinmar von Zweter), Lise Davidsen – sopran (Elisabeth), Ekaterina Gubanova – mezzosopran (Venus), Katharina Konradi – sopran (Młody Pasterz), Chór i Orkiestra Festiwalowa w Bayreuth, dyr. Walerij Giergijew 

***

Tytuł audycji: Letni Festiwal Muzyczny 

Prowadzili: Dorota Kozińska i Marcin Majchrowski

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 15.45

bch/pg

Zobacz więcej na temat: Ryszard Wagner
Czytaj także

Tomasz Konieczny. Z młodzieżą po "Złoto Renu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:30
– To zespół ludzi wprawdzie młodych, ale o niezwykłym potencjale. Jestem z nich bardzo dumny – mówił wybitny śpiewak o uczestnikach Akademii Operowej.
rozwiń zwiń