X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanislav Ioudenitch: los mi sprzyjał

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 12:47
- Moi mistrzowie mieli na mnie kolosalny wpływ. Mogę nazwać siebie człowiekiem szczęśliwym, że spotkałem takich właśnie pedagogów: wyjątkowych pianistów, wspaniałych muzyków - opowiadał ceniony uzbecki pianista w audycji "Letni Festiwal Muzyczny".
Audio
  • Stanislav Ioudenitch o swoich mistrzach i pracy pedagoga (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
  • Behzod Abduraimov o swoich wrażeniach podczas festiwalu w Dusznikach-Zdroju (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Stanislav Ioudenitch
Stanislav IoudenitchFoto: Mat. prasowe/Christian Fatu

Stanislav Ioudenitch podkreślił, że szczególny wpływ na jego rozwój miał Dimitrij Baszkirow, u którego pianista uczył się w Moskiewskim Konserwatorium przez cztery lata, jeszcze w czasach ZSRR. - Baszkirow miał kolosalny wpływ na moją grę i rozumienie muzyki, a pracowaliśmy nad dziełami klasyków, muzyką romantyczną, ale też nad Bachem - wspominał muzyk.

Po kilku latach pianista przeniósł się na studia do Włoch, aby kontynuować lekcje gry pod okiem Baszkirowa, który wykładał na Akademii nad jeziorem Como. - To prestiżowe, wspaniałe miejsce, gdzie można się było uczyć od wielu pianistów, którzy przyjeżdżali z całego świata. To było znakomite towarzystwo. Spotkałem tam syna Artura Schnabla – Karla Ulricha Schnabla, z którym bardzo długo i intensywnie pracowałem, między innymi nad utworami Franciszka Schuberta. Poznałem jego oryginalny punkt widzenia. Miał kolosalny wpływ na to, jak odbieram Schuberta czy Beethovena.

Gościem audycji był również Bezhod Abduraimov - uczeń Stanislava Ioudenitcha.

Dlaczego pedagogika stała się ważnym elementem życia Stanislava Ioudenitcha? Jakie wartości w muzyce są dla niego istotne? O tym w nagraniu audycji. 

***

Rozmawiała: Anna Skulska

Gość: Stanislav Ioudenitch

Data emisji: 5.08.2019

Godzina emisji: 19.00

Materiał został wyemitowany w audycji  "Letni Festiwal Muzyczny".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal w Dusznikach-Zdroju. Tomasz Ritter i koncert na fortepianach z różnych epok

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:45
- To nie jest prosta sprawa, zwłaszcza żeby przestawić się z instrumentu współczesnego na historyczny. Uznałem jednak, że taki układ programu będzie dużo ciekawszy - mówił w Dwójce pianista, który w niedzielę (4.08) wystąpił na 74. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 20:49
W ostatni piątek rozpoczął się 74. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na miejscu jest również Program 1 Polskiego Radia. Zapraszamy do wysłuchania audycji "V Klasycznego Lata z Radiem" transmitowanej z Dworku Chopina.
rozwiń zwiń