X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zabawy w okresie dzieciństwa nie da się niczym zastąpić"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 16:14
- Gdy spytać dziecko, co najbardziej lubi robić, to odpowie, że "bawić się". Tymczasem dzieci bardzo dużo czasu spędzają w szkołach, a po szkole mają zajęcia dodatkowe. To wszystko dzieje się kosztem zabawy - mówił w Dwójce psycholog dr Cezary Żechowski.
Audio
  • Audycja o roli zabawy w życiu dzieci (Rachunek myśli/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

nostalgia 1200.jpg
Dlaczego i do czego się przywiązujemy?

Zabawa od zawsze pełniła bardzo ważną rolę w procesie dorastania dzieci. Dr Cezary Żechowski wskazywał, że w ten sposób dzieci nie tylko uczyły się społecznych dyspozycji, ale też wytwarzały więzi, czasem na całe życie, uczyły się kooperacji i znoszenia porażek, ale też efektywnej komunikacji. Tymczasem dziś zabawa spychana jest na margines. - Ludzie 20-30 lat temu mieli więcej okazji do zabawy niż dzieci teraz. W efekcie mniej młodych ludzi ma hobby i pasje. Te zainteresowania wynikają właśnie z zabawy - mówił gość audycji "Rachunek myśli".

Dr Cezary Żechowski mówił o innych poważnych konsekwencjach braku czasu na zabawę. Wyjaśnił, dlaczego podczas zabawy potrzebny jest nadzór dorosłych. Psycholog opowiedział ponadto o pozytywnych skutkach zabawy w siłowanie.

***

Tytuł audycji: Rachunek myśli 

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: dr Cezary Żechowski

Data emisji: 27.01.2018 

Godzina emisji: 23.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nie wychować egoisty i konsekwentnie stawiać granice?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 18:28
- Potrzeba bycia najlepszymi rodzicami sprawia, że granice tego, co dzieciom wolno, a czego nie, bardzo się przesuwają - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń