Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. Leonora Armellini: czekałam na ten moment 11 lat

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 18:49
- Czuję presję związaną z tym, że to mój drugi Konkurs Chopinowski. Bardzo zależało mi jednak na udziale, dojrzałam przez ten czas - mówiła Leonora Armellini po swoim występie w eliminacjach do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Włoszka zainaugurowała przesłuchania młodych pianistów w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Armelini
ArmeliniFoto: Darek Golik/NIFC

Posłuchaj
03:42 Wybieram Dwójkę 12.07.2021 Armelini.mp3 Leonora Armellini o swoim drugim podejściu do Konkursu Chopinowskiego (Wybieram Dwójkę) 
pianista 1200.jpg
Artur Szklener: pianistom towarzyszą olbrzymie emocje

29-letnia Leonora Armellini po raz drugi bierze udział w eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego. W 2010 roku dotarła w Warszawie do III etapu zmagań. - Chcę zaprezentować nowe podejście do muzyki Chopina, a raczej zachować tę świeżość, którą miałam w wieku 18 lat, ale wzbogacić ją o doświadczenie - podkreślała po zejściu z estrady Filharmonii Narodowej.

Czytaj też:

Pierwotnie eliminacje miały się odbyć ponad rok temu. Plany pokrzyżowała jednak pandemia. - Gdy tylko dowiedziałam się, że konkurs został przełożony, ucieszyłam się, że będę miała więcej czasu na przygotowania. Po kilku miesiącach dałabym już jednak wiele, by było po wszystkim. A zatem miałam bardzo mieszane uczucia, ale bardzo się cieszę, że teraz tu jestem. Warto było czekać - wyznała Leonora Armellini.

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Pianistycznego im. F. Chopina w Dwójce >>>

W czasie rozmowy z radiową Dwójką włoska pianistka mówiła również m.in. o repertuarze, który przygotowała na tegoroczny Konkurs.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Leonora Armellini (pianistka)

Data emisji: 12.07.2021

Godzina emisji: 16.20

Audycję wyemitowano w audycji Wybieram Dwójkę.

Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego: łączy nas kult geniuszu Chopina

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 18:00
- Konkurs Chopinowski służy temu, żeby dzielić się ze światem tym, co mamy najwspanialszego, czyli Chopinem. Pomagają nam w tym wspaniali, młodzi pianiści - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Aleksander Laskowski, rzecznik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. Relacja z wyboru fortepianów [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 11:00
12 lipca rozpoczęły się Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, podczas których 152 pianistów z całego świata współzawodniczy o zakwalifikowanie do I etapu konkursu. Zmagania młodych artystów, które potrwają do 23 lipca, można oglądać dzięki transmisji wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń