Koncert Laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego [OGLĄDAJ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 23:00
W czwartek (21.10), dzień po ogłoszeniu werdyktu jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie wystąpili z krótkimi recitalami wszyscy laureaci. 

Zwycięzca Bruce (Xiaoyu) Liu wykonał Koncert Fortepianowy e-moll op.11 z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki. Zapraszamy do oglądania wideo!

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

Oglądaj wideo:

Źródło: serwis YouTube.com - oficjalny kanał Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina 

Od 3 października br. 87 pianistów z całego świata rozpoczęło rywalizację w ramach XVIII Konkursu Chopinowskiego. Do finałów awansowało dwanaścioro z nich. W czwartek (21.10) poznaliśmy nazwiska laureatów >>>

Zwycięzcą został Bruce (Xiaoyu) Liu, reprezentujący Kanadę. Jest absolwentem Konserwatorium Muzycznego w Montrealu w klasie Richarda Raymonda, a obecnie kontynuuje naukę pod kierunkiem Dang Thai Sona. Więcej o zwycięzcy przeczytasz tutaj >>

Jury, na czele z przewodniczącą Katarzyną Popową-Zydroń, przyznało również następujące nagrody i wyróżnienia:  

II nagrodę (30 tys. euro) i srebrny medal otrzymali: Alexander Gadjiev - reprezentant Włoch i Słowenii, a także Kyohei Sorita z Japonii.

III nagroda (20 tys. euro) i brązowy medal trafił do rąk Martina Garcii Garcii z Hiszpanii.

IV nagrodę (15 tys. euro) przyznano - ex aequo - Aimi Kobayashi z Japonii i Jakubowi Kuszlikowi z Polski.

V nagrodą (10 tys. euro) uhonorowano Leonorę Armellini z Włoch.

VI nagrodę (7 tys. euro) zdobył J J Jun Li Bui z Kanady.

Dzień po ogłoszeniu werdyktu laureaci wystąpili z krótkimi recitalami podczas uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Zwycięzca Bruce (Xiaoyu) Liu wykonał Koncert Fortepianowy e-moll op.11 z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki. 

Podczas I Koncertu Laureatów Polskie Radio wręczyło swoją nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę radiowego już od I Konkursu w 1927 roku.  

***


Sponsorzy Sponsorzy

Zobacz więcej na temat: konkurs chopinowski 2020
Czytaj także

"Spełniło się moje marzenie". Kamil Pacholec o finale Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 20:55
- Z dużą radością będę wspominać moje występy, abstrahując od ogromnego stresu, który mi towarzyszył, te piękne wspomnienia zachowam do końca życia - powiedział dziennikarzom pianista Kamil Pacholec po swoim występie w finale Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hao Rao: czułem więź z Chopinem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 11:40
- Podczas całego konkursu najtrudniejsze było dla mnie utrzymanie koncentracji i zapału, by móc przekazywać publiczności moją miłość do muzyki - mówił po występie w finale XVIII Konkursu Chopinowskiego reprezentant Chin Hao Rao. 
rozwiń zwiń