X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Academica - nowa jakość wypożyczania

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 08:30
W 2014 r. zaczęła działać cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych Academica. Opowiadał o niej m.in prof. Włodzimierz Bolecki.
Audio
  • Academica - nowa jakość wypożyczania (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
System ACADEMICA odchodzi od tradycyjnej formy wypożyczalni międzybibliotecznej, zastępując ją wypożyczalnią w formie cyfrowej.
System ACADEMICA odchodzi od tradycyjnej formy wypożyczalni międzybibliotecznej, zastępując ją wypożyczalnią w formie cyfrowej.Foto: Glyn Lowe Photoworks/Flickr/CC

Ten projekt został zainicjowany przez Fundację Nauki Polskiej, a zrealizowany przez Bibliotekę Narodową i Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.
System Academica odchodzi od tradycyjnej formy wypożyczalni międzybibliotecznej, zastępując ją wypożyczalnią w formie cyfrowej. Opiera się na sieci komputerowych terminali w bibliotekach naukowych i publicznych w całej Polsce. Użytkownik za pomocą terminala ma dostęp do monografii, podręczników, skryptów oraz całych numerów czasopism naukowych - wydań archiwalnych, a także tych najbardziej aktualnych.
Otwarcie zasobów Biblioteki Narodowej to bez wątpienia rewolucyjny krok w kierunku wyrównywania szans edukacyjnych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń użytkownicy bibliotek w całym kraju otrzymują dostęp do wszystkich dziedzin wiedzy.
Academica to obecnie baza ponad pół miliona publikacji ze wszystkich dziedzin. Co ważne, jest ona stale powiększana. Każdego dnia system wzbogaca się o prawie 2 tysiące nowych tytułów. Stale rozbudowywane zasoby oparte są na Repozytorium Biblioteki Narodowej.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej
Prowadzenie:
Katarzyna Kobylecka
Goście:
Katarzyna Ślaska (zastępca dyrektora Biblioteki Narodowej ds. cyfrowych), prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes FNP)

Data emisji: 9.01.2014

Godzina emisji: 15.00

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucja w usługach bibliotecznych

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 19:00
Pół miliona publikacji naukowych na wyciągnięcie myszki. W Bibliotece Narodowej ruszył system elektronicznych wypożyczeń "Academica".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygoda z rękopisem. Przed tymi książkami należy klękać

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 11:04
- Opis rękopisu średniowiecznego jest najtrudniejszym zadaniem, jakie stoi przed badaczami dawnej książki - opowiada prof. Mieczysław Mejor, mediewista pracujący nad portalem manuscripta.pl.
rozwiń zwiń