30 wybitnych dokonań polskich uczonych w unikatowej publikacji Fundacji Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 10:30
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wydała publikację prezentującą 30 wyjątkowych osiągnięć badawczych dokonanych przez polskich uczonych, które zostały zauważone i docenione w światowej nauce.
Książka Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP jest unikatową publikacją, która została przygotowana z okazji 30-lecia fundacji
Książka "Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP" jest unikatową publikacją, która została przygotowana z okazji 30-lecia fundacjiFoto: shuttestock

Książka "Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP" jest unikatową publikacją, która została przygotowana z okazji 30-lecia fundacji. Prezentuje ona 30 wybitnych dokonań polskich uczonych - laureatów FNP - które przyczyniły się do rozwoju uprawianych przez nich dziedzin nauki i odbiły się szerokim echem w nauce światowej.

W książce znajdziemy teksty na temat badań z zakresu m.in. fizyki, biotechnologii, astrologii, chemii, matematyki, ochrony środowiska, onkologii, psychologii, demografii, archeologii, historii i innych dziedzin nauki, za którymi stoją pracujący w Polsce wybitni naukowcy z pasją do poszukiwania nowych zjawisk oraz do eksplorowania nieznanych przestrzeni. Przewodniczkami po fascynującym świecie nauki są trzy dziennikarki naukowe: dr Patrycja Dołowy, Karolina Głowacka i Anna Mateja, które przybliżają czytelnikowi często bardzo złożone zagadnienia.

O jubileuszowej publikacji mówili: prof. Włodzimierz Bolecki - wiceprezes Zarządu FNP - oraz Anna Mateja - dziennikarka, publicystka naukowa, współpracowniczka miesięcznika "Znak", autorka połowy rozdziałów tej książki.

Czytaj też:


Posłuchaj
29:45 Skarbiec Nauki Polskiej Dwójka 18 maj 2022 21_29_25.mp3 Rozmowa o książce "Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP" (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes Zarządu FNP) oraz Anna Mateja (dziennikarka, publicystka naukowa)

Data emisji: 18.05.2022

Godzina emisji: 21.30

Czytaj także

Herling-Grudziński - Giedroyc. Korespondencja gigantów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:22
Literatura i polityka to główne tematy opublikowanej właśnie korespondencji Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Jerzego Giedroycia. Do księgarni trafił ich pierwszy tom pod redakcją prof. Włodzimierza Boleckiego, który był gościem audycji "Rozpruwacz kulturalny".
rozwiń zwiń