X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka czytania historii

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 22:00
Spotkanie z prof. Ewą Domańską – badaczką historiografii, metodologii historii – oraz z jej trojgiem współpracowników.
Audio
Sztuka czytania historii
Foto: Glow Images/East News

Program "Mistrz" Fundacji Nauki Polskiej to prestiżowy grant przyznawany corocznie wybitnym osobowościom świata naukowego. Program adresowany jest do aktywnie działających badaczy, których dotychczasowy dorobek stanowi rękojmię właściwego wykorzystania środków i którzy potrafią skutecznie łączyć pracę naukową z kształceniem młodej kadry.

W tym roku jednym z laureatów tej nagrody została prof. Ewa Domańska – z Instytutu Historii UAM w Poznaniu i Department of Cultural and Social Anthropology, Stanford University w USA. Uczennica prof. Jerzego Topolskiego i prof. Haydena White'a, autorka książek – m.in.:  "Mikrohistorie" i  "Historie niekonwencjonalne". Grant, który otrzymała prof. E. Domańska, będzie przeznaczony na realizację projektu "Rescue history" (Historia ratownicza), a chodzi m. in. o próbę tworzenia teorii historii. W skład zespółu, który przez trzy lata będzie pracować nad tym programem wchodzi pięcioro młodych naukowców, doktorantów i doktorów, z różnych ośrodków akademickich.  

W "Skarbcu Nauki Polskiej" gościliśmy prof. Ewę Domańską oraz trójkę jej współpracowników: dr Luizę Nader - historyka sztuki, Katarzynę Bojarską - literaturoznawcę i dr Piotra Filipkowskiego - socjologa.

Audycję przygotowała Katarzyna Kobylecka.


Komentarze1
aby dodać komentarz
Grabik2015-03-08 14:44 Zgłoś
Gdzie jest podcast do tej audycji???

Czytaj także

Cyfryzujemy na (humanistyczną) potęgę

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 11:40
Pół miliona książek udostępniły już polskie biblioteki internautom. W sieci, "na półce" obok siebie stoją bezcenne woluminy i książki wydawane tylko w formie elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malowane cerkwie Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 17:00
Spotkanie z badaczką rumuńskiej duchowości oraz ikonografii prawosławnej Bukowiny Południowej - dr Ewą Kocój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z prof. Włodzimierzem Boleckim

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 11:00
W związku ze zbliżającym się jubileuszem Dwójki w Skarbcu Nauki Polskiej gościliśmy wiceprezesa Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń