X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nabiera się mądrości. Nie tylko czystej wiedzy"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 16:00
- Dla mnie to jest bardziej doświadczenie życiowe, niż czysto naukowe. Podczas swoich badań terenowych w różnych miejscach spotkałem setki osób, które podzieliły się ze mną swoim doświadczeniem, swoimi historiami - mówił Kamil Wielecki, doktorant MPD w Dwójce.
Audio
  • Profesorowie i doktoranci o programie Międzynarodowe Projekty Doktoranckie (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Nabiera się mądrości. Nie tylko czystej wiedzy
Foto: obta.uw.edu.pl

MPD - Międzynarodowe Projekty Doktoranckie - to jeden z programów Fundacji na rzez Nauki Polskiej, którego celem jest wsparcie finansowe jednostek badawczych współpracujących z partnerem zagranicznym przy realizacji studiów doktoranckich. Stypendia trafiają do doktorantów będących pod opieką tej jednostki.
W 2009 r. taki 4-letni grant otrzymał Instytut Badań Interdyscyplinarnych - dziś już wydział - Artes Liberales. Koordynatorem programu z ramienia AL jest prof. Jerzy Axer, który zaprosił do współpracy znakomitych badaczy z uczelni całego świata. To pod ich opieką znalazło się 13 doktorantów wyłonionych w drodze międzynarodowej rekrutacji.
- Robienie doktoratu jest tu byproductem, świadectwem, a nie celem. Powstał poważny, zespołowy program badawczy, w którym doktoranci są wykonawcami. To wielka zasługa - mówił w "Skarbcu Nauki Polskiej" prof. Axer, znakomity filolog klasyczny, twórca i dyrektor Ośrodka Badań nad Tradycją Antyczną.
Powstające prace doktorskie mają zróżnicowaną tematykę, ale zamykają się ogólnie w haśle: "Tradycje śródziemnomorskie i użyteczność humanistyki we współczesnej kulturze i nauce".
- Nie ma innych studiów doktoranckich, które by oferowały takie warunki. Dzięki temu programowi mogłem spędzić rok w Rosji i prowadzić badania terenowe - mówił Kamil Wielecki, etnograf i antropolog społeczny. - Ja piszę doktorat o handlarzach w Krasnojarsku. Chodzi mi o to, że handlarz może być taką ikoną rosyjskiej transformacji. Patrzę na to od strony człowieka, który na tych zmianach najbardziej ucierpiał.
O nowatorskich metodach współpracy ze studentami mówił również w Dwójce prof. Jan Miernowski - wybitny specjalista z zakresu literatury i kultury francuskiej okresu renesansu.
W spotkaniu brali także udział inni doktoranci, którzy opowiadali o doświadczeniach związanych ze współpracą ze swoimi promotorami jak i podzielili się refleksjami z pobytu na stażach zagranicznych.
Audycję, która powstała we współpracy z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, prowadziła Katarzyna Kobylecka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naukowcy stworzą atlas "szympansich gestów". Dogadają się z małpami?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 21:14
Szympansy bardzo sprawnie porozumiewają się dzięki gestykulacji - do takiego wniosku doszli szkoccy naukowcy, którzy postanowili stworzyć katalog gestów tych małp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko 5 proc. ludzi poprawnie myje ręce

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 02:00
Po skorzystaniu z toalety należy umyć ręce. Ale czy na pewno potrafimy to robić? Nie - jak wynika z badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "złe" ludzki Lego niszczą psychikę dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 14:30
Kiedy mówi się o wpływie gier na zdrowie psychiczne i nawyki najmłodszych, to rzadko pojawiają się tam klocki Lego. Nowe badania Nowozelandczyków to zmieniają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czyste technologie. Wycisną z węgla ile się da

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 12:40
W Katowicach powstało Centrum Czystych Technologii Węglowych. Ten największy badawczy projekt inwestycyjny w regionie wart jest 45 mln euro.
rozwiń zwiń