Dardanus z Budapesztu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 14:22
Na takie albumy warto czekać. W Płytomanii: węgierskie nagranie Dardanusa Jean’a-Philippe’a Rameau (Orchestra Orfeo), intrygująca interpretacja Księżycowego Pierrota Arnolda Schönberga (którą przygotowała Patrycja Kopaczyńska) oraz muzyka fortepianowa Karola Szymanowskiego w interpretacji hiszpańskiej pianistki Patricii Arauza (która nie tak dawno sensacyjnie wygrała Płytowy Trybunał Dwójki z Wariacjami op. 3).
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj
60:03 2021_05_09 15_00_28_PR2_Plytomania.mp3 Węgierskie nagranie Dardanusa Jean’a-Philippe’a Rameau (Płytomania/Dwójka)

 

Naszym gościem był także wiolonczelista Andrzej Bauer wykonujący - na nowej płycie NIFC-u i Dwójki - utwory Lutosławskiego, Czajkowskiego i Schumanna.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 9.05.2021

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

Marek Pijarowski: byłem wniebowzięty, gdy trafiłem do klasy Tadeusza Strugały

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:58
- Nie znałem jeszcze maestro Strugały. Wiedziałem, że jest dyrektorem filharmonii i wspaniałym dyrygentem, ale to była taka postać, o której wiedziałem, że jest fantastyczna. Wiedziałem, że będę się uczył u samego mistrza - wspominał w Dwójce dyrygent Marek Pijarowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Capella Cracoviensis z nagraniami Haydna. "Chcemy być z tą muzyką na co dzień"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 18:00
- To jest zdarzenie niezapomniane. Granie na luzie tych symfonii pozwala w ludzki sposób spojrzeć na repertuar i pozwala stwierdzić że Haydn może nam towarzyszyć codziennie. To odbrązowienie kompozytora jest inspirujące - mówił w Dwójce Jan Tomasz Adamus - szef Capelli Cracoviensis, która nagrała symfonie austriackiego kompozytora na płytach winylowych.
rozwiń zwiń