Fleming i Beczała z Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 15:00
Jeżeli nie lubią Państwo eksperymentów w operze, to ten spektakl jest dla Państwa: "Rusałka" Dworzaka w reżyserii Otto Schenka.
Audio
  • Fleming i Beczała z Nowego Jorku (Płytomania/Dwójka)
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków. Od lat związany jest m.in. z prestiżową nowojorską Metropolitan Opera
Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków. Od lat związany jest m.in. z prestiżową nowojorską Metropolitan OperaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Chociażby ze względu na wybitne kreacje Renée Fleming i Piotra Beczały. O przedstawieniu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, wydanym na DVD przez Dekkę, opowiedział Aleksander Laskowski.

A poza tym w audycji: pianista Andrzej Wierciński o płytowym debiucie w barwach NIFC-u (nie tylko z Chopinem), Piotr Kamiński o kompletnym "Peer Gyncie" Griega (w "Złotej Setce") i Ewa Szczecińska o twórczości Niccolò Castiglioniego (płyta firmy Chandos).

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 17.04.2016

Godzina emisji: 15.00

mm/bch

reklama

Czytaj także

"Pomysł Holsta jest wyjątkowy. To wielkie puzzle słowa i muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 10:00
Przy okazji kolejnego koncertu 20. Festiwalu Beethovenowskiego - w którego programie znalazły się dwie znakomite jednoaktówki: "Jeźdźcy ku morzu" Ralpha V. Williamsa oraz "Oberża pod dzikiem" Gustava Holsta - rozmawialiśmy z dyrygentem Łukaszem Borowiczem oraz solistami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostatni telefon przez rozstaniem. "Głos ludzki" Poulenca

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 16:00
– Ta rozmowa jest urywana, dużo tam napięć, nerwowości, szantażu emocjonalnego – opowiadała Joanna Woś, którą usłyszymy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w monodramie Francisa Poulenca.
rozwiń zwiń