Andrzej Czajkowski na Konkursie Chopinowskim w 1955 roku

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 18:05
Zapis tego występu przynosi nowa płyta Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina wydana wraz z Polskim Radiem. O Czajkowskim-pianiście opowiadał Kacper Miklaszewski.
Audio
  • Andrzej Czajkowski na Konkursie Chopinowskim w 1955 roku (Płytomania/Dwójka)
Chopinowskich nagrań nigdy dość W Dwójce nie raz prezentowaliśmy najlepszych pianistów zmagających się z dziełem kompozytora (zdj. ilustracyjne)
Chopinowskich nagrań nigdy dość! W Dwójce nie raz prezentowaliśmy najlepszych pianistów zmagających się z dziełem kompozytora (zdj. ilustracyjne)Foto: John Morgan/flickr/CC BY 2.0

W audycji także: najlepsze nagranie "Sprzedanej narzeczonej" Smetany według Piotra Kamińskiego, kompozycje dwóch rywali – Cacciniego i Periego w interpretacji Marca Mauillona (Arcana/Program 2 PR) oraz Kwintet smyczkowy C-dur Schuberta na nowej płycie Kwartetu "Camerata" (DUX).

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 1.04.2016

Godzina emisji: 15.00

mc/kd/bch

Czytaj także

Scholl czy Jaroussky? Kto lepszy w operze Haendla

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 12:50
W "Płytomani" porównaliśmy dwa współczesne nagrania opery "Partenope", w których zaśpiewało dwóch wybitnych kontratenorów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fleming i Beczała z Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 15:00
Jeżeli nie lubią Państwo eksperymentów w operze, to ten spektakl jest dla Państwa: "Rusałka" Dworzaka w reżyserii Otto Schenka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzycy na dworze papieża Leona X

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 15:00
Nowa płyta zespołu La Morra - "The Lion's Ear" (Ramée) przedstawia muzykę kompozytorów związanych z dworem papieża-mecenasa sztuki.
rozwiń zwiń