X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kultura muzyczna przedwojennego Wilna

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 08:00
W audycji "Album polski" słuchaliśmy wspomnień kompozytorów Romualda Twardowskiego i Witolda Rudzińskiego (z taśm archiwalnych PR) oraz śpiewaka Bernarda Ładysza (Archiwum PR).
Audio
  • Kultura muzyczna przedwojennego Wilna (Album polski/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Polona/domena publiczna

O tym, jak wyglądało życie muzyczne miasta opowiedziała ponadto dr.hab Maria Ankudowicz- Bieńkowska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, autorka m.in. książki "Polskie Życie muzyczne w Wilnie lat II Rzeczypospolitej"

***

Tytuł audycji: Album polski 

Prowadzi: Beata Stylińska

Data emisji: 13.08.2018

Godzina emisji: 22.30

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ignacy Jan Paderewski był przerażony rozmiarem swojego sukcesu"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 10:46
- Porównania z Michaelem Jacksonem czy innymi postaciami tego typu są tu całkowicie na miejscu. Ten sam rodzaj fascynacji tłumów, ten sam rodzaj audytorium, które przychodzi nie tylko dla sztuki, ale i z ciekawości i walczy o autograf, o pukiel włosów, o uściśnięcie ręki - mówiła dr Małgorzata Perkowska-Waszek, autorka publikacji "Paderewski i jego twórczość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Adam Didur osiągnął wszystko, co mógł osiągnąć śpiewak"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 08:00
- Przeszedł do historii jako jeden z największych artystów w dziejach sztuki śpiewaczej. A startował z całkowitych dołów społecznych, bo urodził się jako nieślubny syn córki leśniczego w Woli Sękowej k. Sanoka. Dopiero później jego matka poślubiła miejscowego nauczyciela Antoniego Didura i ten go usynowił - mówił w Dwójce Józef Kański, muzykolog i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lwów był muzyczną stolicą Polski"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 10:10
- Na początku ubiegłego wieku Lwów miał bardzo wiele instytucji muzycznych, które działały bardzo aktywnie. Opera, towarzystwo muzyczne, filharmonia, wiele chórów i orkiestr. Miasto tętniło muzyką – mówił w Dwójce dr Michał Piekarski.
rozwiń zwiń