"Garbus" Sławomira Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 15:43
Sztuka Sławomira Mrożka, która swój pierwodruk miała w miesięczniku "Dialog" w 1975 roku, była naszą kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". 
Aktorzy Teatru Polskiego podczas próby do spektaklu Garbus
Aktorzy Teatru Polskiego podczas próby do spektaklu "Garbus"Foto: PR2

Akcja dramatu rozgrywa się w lipcu gdzieś na przełomie XIX i XX wieku na polskiej prowincji. Do urokliwie położonego pensjonatu przyjeżdżają dwie pary małżeńskie i młody student. Na miejscu, ku ich zaskoczeniu, okazuje się, że gospodarz jest garbaty. Nawiazywane relacje pomiędzy tym nielicznym gronem, dialogi między bohaterami, pozwalają pokazać funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie, które, jak się okazuje, nie tak bardzo się przez ostatnie 40 lat zmieniło.

W spektaklu zaprezentowała się znakomita obsada: Joanna Trzepiecińska (Baronowa), Adam Cywka (Baron), Maria Dębska (Onka), Krystian Modzelewski (Onek), Adam Biedrzycki (Garbus), Paweł Krucz (Student), Szymon Kuśmider (Nieznajomy) oraz Jerzy Schejbal (Narrator) – również reżyser spektaklu. Reżyserem dźwięku jest Andrzej Brzoska, a za muzykę odpowiada Miłosz Pękala.

Szymon Kuśmider 1200.JPG
Szymon Kuśmider: "Garbus" dotyka niepokojącej prawdy o naszym świecie

Zobacz więcej na temat: Teatr Polski w Warszawie KULTURA

Czytaj także

"Pokazać racje, nie osądzać". Conrad w Teatrze Polskim

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:00
- Pracując nad tym spektaklem, założyliśmy bachtinowską strategię czytania, dialogowej nierozstrzygalności – mówił Janusz Opryński o przygotowywanym w Teatrze Polskim w Warszawie we własnej adaptacji i reżyserii "W oczach Zachodu" Josepha Conrada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kurka wodna" Witkiewicza w teatrze i w radiu. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 13:26
Spektakl w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz na scenie Teatru Polskiego w Warszawie był drugą odsłoną cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia.
rozwiń zwiń