X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polski w Dwójce". Andrzej Seweryn o wspólnym cyklu Polskiego Radia i Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 15:43
- Wydało się nam, że warto z okazji stulecia niepodległości po prostu przeczytać kilka tekstów, które są rzadko prezentowane – mówił Andrzej Seweryn o cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".
Audio
  • Andrzej Seweryn o wspólnym cyklu Polskiego Radia i Teatru Polskiego (Wolna sobota/Dwójka)
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: Grzegorz Śledź/PR2

polski w dwójce 1200.jpg
Dramaty stulecia na antenie Dwójki

W jubileuszowym roku 100-lecia Niepodległości Polski Program 2 Polskiego Radia wraz z Teatrem Polskiego Radia nawiązuje współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie. Na antenie Dwójki i na scenie teatru zaprezentowanych zostanie 10 polskich dramatów powstałych po 1918 roku. - Mogę tylko najserdeczniej podziękować pani dyrektor Małaszko, kierownictwu Dwójki i pracownikom za to, ze możemy to robić razem - podkreślał Andrzej Seweryn, przybliżając kolejne tytuły, które pojawią się w cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".

W rozmowie nie zabrakło również opowieści o najnowszej produkcji Teatru Polskiego w Warszawie: "Królu" na podstawie powieści Szczepana Twardocha ("to przedstawienie wynika z troski o polski świat") czy o współpracy z reżyserką tego spektaklu Moniką Strzępką ("kiedy na próbach mówi do nas, aktorów, o znaczeniu słowa w teatrze, mówi tak jak moi profesorowie w latach 60.). Andrzej Seweryn opowiadał także o różnych płaszczyznach teatralnego dialogu (widza z tekstem, z aktorem, widza z widzem) oraz o samym teatrze radiowym.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski 

Gość: Andrzej Seweryn (aktor, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie)

Data emisji: 19.05.2018

Godzina emisji: 16.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: bez nowych spektakli nasz teatr umrze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 19:00
- Nasze życie ma sens, bo ciągle jeszcze gramy spektakle, które powstały za dyrekcji Jana Klaty. Ale wiemy, że jeśli nie będzie nowych przedstawień, to Stary Teatr zginie – mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Braciak. Z technikum rolnictwa na teatralne sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 19:45
- Przyszedłem kiedyś na spawalnię i zapomniałem beretu. Instruktor dał mi perukę afro i musiałem w niej pracować osiem godzin - wspominał Jacek Braciak czasy, gdy był uczniem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich.
rozwiń zwiń