X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obejrzyj koncert ku czci Tadeusza Kościuszki w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 21:00
Zapraszamy do wysłuchania oraz obejrzenia nagrania koncertu z okazji 200. rocznicy śmierci Naczelnika. W programie znalazła się muzyka Chopina, Kurpińskiego i Dobrzyńskiego, a także dzieła skomponowane przez samego Kościuszkę.
Audio
  • Koncert z okazji Roku Tadeusza Kościuszki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie (Filharmonia Dwójki)
Kadr z nagrania filmowego koncertu z okazji Roku Tadeusza Kościuszki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Kadr z nagrania filmowego koncertu z okazji Roku Tadeusza Kościuszki w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: Prezydent.pl/YouTube.com

200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki – bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki – znalazła swoje odzwierciedlenie w licznych wydarzeniach kulturalnych na obu kontynentach. Jednym z nich będzie uroczysty koncert ku czci generała Kościuszki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Jego Małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

W programie koncertu znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Karola Kurpińskiego oraz – samego Tadeusza Kościuszki. W świadomości Polaków naczelnik powstania z 1794 roku, generał, inżynier wojskowy i strateg, postrzegany jest głównie jako mistrz sztuki wojennej, natomiast o jego dorobku artystycznym wie się niezbyt dużo. Tymczasem miał on interesujące dokonania zarówno w dziedzinie malarstwa, jak i muzyki. Będzie o nich mowa w trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim, w ramach której przewidziano również premierę wyjątkowej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, nad którą patronat honorowy objął Prezydent RP.

Program:

Tadeusz Kościuszko 2 polonezy i walc na fortepian, Karol Kurpiński: Fuga na temat "Jeszcze Polska nie zginęła" na fortepian, Ignacy Feliks Dobrzyński: Sekstet smyczkowy Es-dur op. 39, cz. III  Elegia. Andante espressivo e sostenuto, Karol Kurpiński: Elegia na śmierć Tadeusza Kościuszki na orkiestrę kameralną i recytującego aktora, Fryderyk Chopin Fantazja na tematy polskie A-dur na fortepian i orkiestrę.

Wyk. Łukasz Krupiński – fortepian, Paweł Królikowski – recytator, Orkiestra Kameralna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, dyr. Marcin Nałęcz-Niesiołowski

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadzi: Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 19.00

bch/mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kościuszko i Napoleon, czyli fundamentalny antagonizm wartości

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 19:00
- Tadeusz Kościuszko był silnie związany z tradycją francuskiego i amerykańskiego Oświecenia. Walczył o demokrację, cenił wartości głęboko sprzeczne z poglądami Napoleona, z jego cesarstwem – powiedział w Dwójce prof. Marian Marek Drozdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: Tadeusz Kościuszko jest symbolem niezłomnej walki o wolną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 17:10
- Tadeusz Kościuszko dla nas, harcerzy, jest postacią szczególną: niezłomnej walki o suwerenną i niepodległą Rzeczpospolitą, o wolną Polskę - nie tylko dla elit, ale wolną dla wszystkich - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń