X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Actus Humanus. Delphine Galou o zwycięstwie Prawdy nad Pięknem

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 10:00
- Postaci, którą gram chodzi o pozbycie się iluzji, które mogą być zgubne. Potrzebne są tutaj mądrość i prawda - opowiadała w Dwójce francuska kontralcistka, która wystąpiła na festiwalu Actus Humanus.
Audio
  • Kontralcistka Delphine Galou o swoich ulubionych kompozytorach i oratorium Haendla, w którym wystąpiła podczas festiwalu Actus Humanus (Filharmonia Dwójki)
Delphine Galou
Delphine GalouFoto: materiały prasowe Actus Humanus

ah ok 1200.jpg
Festiwal Actus Humanus Resurrectio na antenie Dwójki

Delphine Galou zagrała w Gdańsku jedną z głównych postaci w oratorium Haendela - "Il trionfo del Tempo e del Disinganno". - To wprawdzie forma oratorium, ale jednocześnie muzyka niezwykle teatralna, bogata dramaturgicznie, która niesie także prawdziwe przesłanie filozoficzne i mądrość - mówiła w rozmowie z Magdaleną Łoś.

Dzieło Jerzego Fryderyka Haendla jest rozprawą między czterema postaciami: Pięknem, Przyjemnością, Czasem i Prawdą. Delphine Galou wcieliła się w tym oratorium w postać Prawdy. - Przyjemność stara się przekonać Piękno, że uroda i młodość nigdy nie przeminą. A w związku z tym trzeba korzystać z życia, cieszyć się jego przyjemnościami. Po drugiej stronie mamy Czas i Prawdę. W jednym z moich recytatywów przemawiam do Piękna słowami: wierzysz, że zawsze będziesz piękna? Spójrz, co zostało z twoich przodków. Myślisz, że wciąż są niezmiennie piękni? Obrócili się w proch i ziarna piasku...

Śpiewaczka podkreśliła, że Haendel należy do jej ulubionych kompozytorów. Wyjaśniła również, dlaczego twórczość tego twórcy, ale i innych barokowych autorów, cieszy się wielką popularnością we Francji.

***

Rozmawiała: Magdalena Łoś

Gość: Delphine Galou (śpiewaczka)

Data emisji: 1.04.2018

Godzina emisji: 21.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bach pisał muzykę z myślą o obsadzie jednogłosowej"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:29
- Ale na rynku funkcjonuje wiele chórów, a w środowisku nie brakuje mało ambitnych dyrygentów, dla których praca z głosem solo jest zbyt wymagająca - mówił o twórczości lipskiego kantora Paul McCreesh, jeden z najsłynniejszych dyrygentów naszych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bernhard Forck: muzyka w NRD była przystanią wolności

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 15:01
- Koledzy z Akademii Muzycznej i z orkiestry dziwili się nam. Uważali, że uprawiamy dziwną muzykę. Szybko jednak zyskaliśmy w Berlinie wierną publiczność, która przychodziła na każdy nasz koncert - mówił w Dwójce koncertmistrz Berlińskiej Akademii Muzyki Dawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sonia Prina: nasze zadanie to ożywić dawny repertuar

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 15:00
- Takie jest moje podejście do śpiewania tej muzyki. Wiem, jest ono dość szczególne. Wielu ludzi to lubi, część nie akceptuje, ale moim celem jest podkreślenie tego, co w tym repertuarze jest żywe, nasze współczesne - mówiła w Dwójce włoska śpiewaczka Sonia Prina.
rozwiń zwiń