X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Tria Andrzeja Jagodzińskiego na festiwalu Auksodrone

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 15:07
Wybitnemu pianiście towarzyszyli Henryk Miśkiewicz i orkiestra Aukso pod wodzą Marka Mosia.
Andrzej Jagodziński
Andrzej Jagodziński Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Karierę muzyczną rozpoczął jako waltornista w orkiestrze symfonicznej, po godzinach prowadząc – jako pianista – trio jazzowe. Takie połączenia są możliwe chyba tylko w Polsce. Jagodziński uznanie zdobył dzięki brawurowym, jazzowym reinterpretacjom twórczości Fryderyka Chopina, ale też kłaniał się i rodzimej muzyce korzeni, i gigantom polskiego jazzu. Piosenka mu również niestraszna – jest stałym współpracownikiem Ewy Bem, grywał m.in. z Grażyną Auguścik i Edytą Górniak. Kto więc, jeśli nie on, miałby się podjąć próby scenicznego zdefiniowania idiomu muzyki polskiej? Koncert festiwalowy – podczas którego zaprezentował wariacje na tematy ludowe, ale też kompozycje Komedy i Strawińskiego – nawiązuje do albumu "Muzyka polska", nagranego z udziałem orkiestry AUKSO w 2011 roku. 

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadzi: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 19.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jean-Luc Ponty: dla mnie inspiracją były dęciaki

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
- Gdy zaczynałem, nie istniały żadne wzory wykorzystania skrzypiec w nowoczesnym jazzie. Próbowałem więc grać jak saksofoniści i trębacze - mówił w Dwójce legendarny skrzypek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Prévost: muzyka improwizowana ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 15:42
- Od lat jestem zaangażowany w organizację cotygodniowych warsztatów i obserwuję muzyków wchodzących w świat muzyki improwizowanej. Jestem świadkiem jej odrodzenia - mówił w Dwójce 75-letni słynny angielski perkusista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Massimo Pupillo: doświadczałem innych stanów świadomości poprzez rytuały

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:54
- W Himalajach miałem okazję uczestniczyć w trwającym tydzień rytuale, podczas którego mnisi śpiewali przez 8 godzin dziennie. Siedzieliśmy z 350 mnichami śpiewającymi techniką gardłową, do tego bębny, czynele i długie trąby. Po kilku dniach zaobserwowałem u siebie zmianę - mówił w Dwójce basista włoskiego zespołu Zu.
rozwiń zwiń