X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alexander Liebreich w pożegnalnym sezonie skupi się na kobietach

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 15:22
- Mam silne przekonanie, że znajdujemy się u zarania nowej epoki w sposób szczególny odwołującej się do równowagi płci - o nowym programie NOSPR mówił w Dwójce jej dyrektor artystyczny.
Audio
  • Alexander Liebreich o swoim pożegnalnym sezonie w NOSPR (Filharmonia Dwójki)
Aleksander Liebreich podczas inauguracyjnego koncertu Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV (28 stycznia 2017 r.)
Aleksander Liebreich podczas inauguracyjnego koncertu Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV (28 stycznia 2017 r.)Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Dla Alexandera Liebreicha rozpoczął się pożegnalny sezon w roli pierwszego dyrygenta i szefa artystycznego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Niemiecki twórca podkreślił, że wiodącym tematem przez najbliższe miesiące będzie sytuacja kobiet we współczesnym świecie. - Najważniejszymi punktami sezonu są dla mnie "Król Edyp" Igora Strawińskiego i "Joanna d'Arc na stosie" Arthura Honeggera, utwory szczególnie dotykające tych zagadnień.

Z wątkiem równości płci wiązała się będzie światowa premiera utworu Roksany Panufnik, córki Andrzeja Panufnika oraz występ skrzypaczki Viviane Hagner, która wykona kompozycję koreańskiej kompozytorki Unsuk Chin. - Wszystko to wpisuje się w toczącą się debatę na temat kobiet m.in. związaną z akcją "me too". We współczesnym świecie kultury maczyzmu i patriarchatu, kobieca natura zasługuje na wyjątkowe podkreślenie, bo to ona spaja tak bardzo różniące się od siebie kultury.

Alexander Liebreich pokusił też w rozmowie o małe podsumowanie lat spędzonych w Katowicach. Dyrygent mówił o swoich pomysłach na uczynienie NOSPR orkiestrą funkcjonującą w światowym obiegu, ale też swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem tak dużego zespołu.

***

Rozmawiała: Aleksandra Tykarska

Goście: Alexander Liebreich (dyrygent)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 19.00

Materiał został wyemitowany w audycji Filharmonia Dwójki.

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liebreich: to jedyna symfonia Beethovena poświęcona przyrodzie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:24
- Symfonia "Pastoralna" sama w sobie jest hołdem złożonym Ziemi. Wszystkie pozostałe skupiają się na ludzkich potrzebach i życzeniach - opowiadał w Dwójce Alexander Liebreich, który poprowadził Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia na festiwalu Katowice Kultura Natura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liebreich: "Tapiola" Sibeliusa zawsze budzi skrajne emocje

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:00
- "Tapiola" to złożony i trudny utwór, ostatni napisany przez Sibeliusa. Powstała w latach 20. minionego wieku. Ludzie zazwyczaj kochają go, albo nienawidzą. Nawet w naszej orkiestrze widać ten podział - mówił dyrygent Alexander Liebreich.
rozwiń zwiń