X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urodzinowy występ prof. Lidii Grychtołówny

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:34
Zapraszamy na retransmisję obszernych fragmentów koncertu w siedzibie NOSPR z okazji 90. urodzin wybitnej pianistki oraz jej recitalu na ubiegłorocznym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach.
Lidia Grychtołówna
Lidia GrychtołównaFoto: Marcin Obara/PAP

Niewiele jest w annałach współczesnej pianistyki tak długich i pięknych karier, jak w przypadku Lidii Grychtołówny. Droga artystyczna naszej znakomitej Maestry, znaczona laurami m.in. Konkursu Chopinowskiego w Warszawie i Konkursu im Busoniego w Bolzano, zawiodła ją na ponad 200 estrad koncertowych całego świata. Od chwili debiutu pod batutą Stanisława Skrowaczewskiego w 1953 roku koncertowała w najsłynniejszych salach i na renomowanych festiwalach. Wielokrotnie zasiadała w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym aż sześć razy podczas Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W jej niezwykle bogatym repertuarze znajduje się około 40 koncertów fortepianowych, w tym wszystkie dzieła na fortepian i orkiestrę Ludwiga van Beethovena. Szczególną estymą Lidia Grychtołówna darzy też twórczość Chopina, Schumanna, Schuberta i Brahmsa. Utwory tych kompozytorów wykonywała także podczas wyjątkowego koncertu-maratonu w sali NOSPR w Katowicach z okazji jubileuszu swych 90. urodzin.

Obszernych fragmentów tego wydarzenia, a także urodzinowego recitalu Maestry podczas ubiegłorocznego, 73. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach, posłuchamy dziś, w specjalnej audycji poświęconej naszej Jubilatce.

Program:

Franciszek Schubert Impromptus op. 90: nr 2 Es-duri nr 3 Ges-dur; Johannes Brahms Intermezzo A-dur op. 118 nr 2, Intermezzo b-moll op. 117 nr 2; Robert Schumann  Sceny dziecięce  op. 15; Fryderyk Chopin Walc As-dur  op. 34 nr 1;  Ferenc Liszt – Nokturn nr 3 „Liebesträume”;  Claude Debussy Clair de lune, La plus que lente;  Siergiej Rachmaninow Preludium gis-moll op. 32 nr 12, Preludium cis-moll op. 3 nr 2;
Ludwig van Beethoven IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

Wyk. Lidia Grychtołówna – fortepian, NOSPR, dyr. Carlos Spierer

(20.10.2018, sala NOSPR w Katowicach oraz 6.08.2018, 73. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach)

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 6.01.2019

Godzina emisji: 16.00

pg/mko

Zobacz więcej na temat: NOSPR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Wnuk-Nazarowa: dyrektor to nie pan i władca, tylko sługa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 18:29
- Jeśli dyrektor chce rozmawiać z orkiestrą, to nie zwołuje jej do jakiejś salki, jak pracowników administracji, tylko idzie na estradę i tam rozmawia. Oni są u siebie, czują się panami tej estrady, a dyrektor jest ich sługą. Mówi co dla nich zrobi, żeby mogli mieć dobre warunki, lepiej się rozwijać - mówiła wieloletnia szefowa NOSPR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alexander Liebreich w pożegnalnym sezonie skupi się na kobietach

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 15:22
- Mam silne przekonanie, że znajdujemy się u zarania nowej epoki w sposób szczególny odwołującej się do równowagi płci - o nowym programie NOSPR mówił w Dwójce jej dyrektor artystyczny.
rozwiń zwiń