X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zuzanna Sosnowska: Koncert Lutosławskiego przypomina mi thriller

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:22
- Grając ten utwór czasami czuję, jakby wiolonczela była samotnym bohaterem jakiegoś filmu. Ze zwględu na nagłe zwroty akcji, na instrumenty dęte, które czasami szokują nagłym pojawieniem się i na rytmiczność, która dominuje nad melodycznością, najbardziej przychodzi mi na myśl thriller - mówiła w Dwójce muzyczka.
Audio
  • Zuzanna Sosnowska o "Koncercie na wiolonczelę i orkiestrę" Witolda Lutosławskiego (Filharmonia Dwójki)
  • Wiceprezes Towarzystwa im. W. Lutosławskiego Marcin Krajewski o programie Festiwalu Łańcuch XVI (Filharmonia Dwójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Furtseff

W niedzielę (27.01) Zuzanna Sosnowska wystąpiła w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w ramach Festiwalu Lutosławskiego - Łańcuch XVI. Razem z Polską Orkiestrę Radiową wykonała Koncert na wiolonczelę i orkiestrę słynnego polskiego kompozytora - ten sam, po który sięgnęła podczas zwycięskiego dla niej X Konkursu Wiolonczelowego im. Lutosławskiego w 2015 roku.

- Po finale przez te cztery lata nie grałam tego Koncertu. Natomiast w ramach nagrody otrzymałam występ na Festiwalu Łańcuch. Trochę to trwało, ponieważ musieliśmy dopasować terminy. Cieszę się w sumie, że doszło to do skutku w tym roku - podkreślała wiolonczelistka.

Czy jej interpretacja Koncertu na wiolonczelę i orkiestrę Witolda Lutosławskiego zmieniła się od czasu X Konkursu Wiolonczelowego im. Lutosławskiego? O tym w nagraniu audycji. Tam również rozmowa z wiceprezesem Towarzystwa im. W. Lutosławskiego Marcinem Krajewskim.

***

Rozmawiał: Maciej Łukasz Gołębiowski

Gość: Zuzanna Sosnowska (wiolonczelistka, laureatka X Konkursu Wiolonczelowego im. Lutosławskiego)

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 18.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki"

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Łańcuch XVI. Lutosławski dla radia i teatru

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:51
- Nie prezentujemy tylko twórczości Lutosławskiego. Zawsze jest ona pewną osią, która jest obudowana różnymi dziełami, różnymi kontekstami. Niemniej jednak w tym roku będziemy starali się pokazać rzeczy mniej znane, które częściowo prezentowałem już w Nowym Teatrze podczas koncertów kameralnych - mówił w Dwójce prof. Andrzej Bauer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Łańcuch XVI. Alexander Liebreich: Lutosławski był poetą muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 17:02
- Jestem ogromnym fanem jego twórczości i uważam go za jednego z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Każde z jego dzieł znajduje się moim zdaniem na najwyższym poziomie. Wszystkie są pełne brzmienia, ciekawe strukturalnie i niezwykle wyrafinowane - mówił w Dwójce dyrygent.
rozwiń zwiń