X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Łańcuch XVI. Lutosławski dla radia i teatru

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:51
- Nie prezentujemy tylko twórczości Lutosławskiego. Zawsze jest ona pewną osią, która jest obudowana różnymi dziełami, różnymi kontekstami. Niemniej jednak w tym roku będziemy starali się pokazać rzeczy mniej znane, które częściowo prezentowałem już w Nowym Teatrze podczas koncertów kameralnych - mówił w Dwójce prof. Andrzej Bauer.
Audio
  • Prof. Andrzej Bauer o programie Festiwalu Witolda Lutosławskiego - Łańcuch XVI (Poranek Dwójki)

lutosławski_663x364.jpg
Witold Lutosławski - serwis specjalny Polskiego Radia

Festiwal Witolda Lutosławskiego - Łańcuch XVI rozpocznie się 26 stycznia i potrwa do 9 lutego. Wszystkie koncerty odbędą się w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. 

- W tym roku zabrzmi kilka utworów z rozdziału twórczości Lutosławskiego dla teatru i radia. Faktycznie jest to obszar nieznany, ale bardzo interesujący. Mimo że jest to twórczość, nazwijmy to, użytkowa, często była ona polem dla eksperymentów dla wielkiego twórcy i znajdujemy tam echa czy motywy, które pojawiały się w najpoważniejszej twórczości mistrza - tłumaczył prezes Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego.

Festiwal otworzy występ Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją odchodzącego już szefa artystycznego Alexandra Liebreicha. Transmisji będzie można wysłuchać na antenie Dwójki (sobota, godz. 19.00). Co znajdzie się w programie koncertu? W jakich jeszcze innych kontekstach festiwal Łańcuch XVI pokaże twórczość Lutosławskiego? O tym w nagraniu audycji, w której prof. Andrzej Bauer wspominał również prof. Mieczysława Tomaszewskiego - wybitnego muzykologa pochowanego w poniedziałek (21.01) na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość audycji: prof. Andrzej Bauer (prezes Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego, wiolonczelista, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Lutosławski był twórcą awangardowym?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 12:36
W "Barierze dźwięku" rozmawialiśmy m.in. o estetycznych poglądach znakomitego polskiego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dobry czas dla muzyki Lutosławskiego"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 18:43
- Spektakl został przygotowany przez Rambert Dance Company, najstarszy brytyjski zespół baletowy. Całość opracował duński choreograf Kim Brandstrup. To było ważne wydarzenie, którego wystawieniem interesują się światowe sceny – mówił w Dwójce Jacek Hawryluk.
rozwiń zwiń