X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Royal String Quartet: dziś gramy to, co chcemy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 12:00
- Od pewnego czasu to my zaczęliśmy proponować miejscom koncertowym nasz repertuar, chyba, że jest zamówienie, dajemy sobie sporo swobody w wyborze - mówili w Dwójce członkowie jednego z najważniejszych polskich zespołów kameralnych.
Audio
  • Rozmowa z muzykami Royal String Quartet (Filharmonia Dwójki)
Royal String Quartet
Royal String QuartetFoto: materiały prasowe

Royal String Quartet wchodzą w 21. rok działalności z wigorem i entuzjazmem. Muzycy opowiadali w audycji "Filharmonia Dwójki", jak przez lata zmieniał się ich stosunek do repertuaru. - Na początku skupialiśmy się na budowaniu bazy, przede wszystkim na muzyce klasycznej: Haydnie, Beethovenie i na Mozarcie - wspominała skrzypaczka Izabella Szałaj Zimak. - Potem zaczęliśmy się interesować coraz bardziej muzyką współczesną.

Artyści podkreślili, że współczesna muzyka daje wykonawcom więcej swobody i zmusza do kreatywności: - Czuliśmy, że granie wyłącznie muzyki klasycznej trochę nas ogranicza. Świat się zmienia, powstaje wiele ciekawych rzeczy i warto było się rozejrzeć wokół siebie - mówiła skrzypaczka Elwira Przybyłowska.

W audycji muzycy mówili o ulubionych kompozycjach i nowej energii, jaką wniósł do zespołu nowy altowiolista Paweł Czarny. Członkowie Royal String Quartet opowiadali też o pożytkach z pięciomiesięcznej przerwy w graniu.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki 

Rozmawiała: Anna Skulska

Data emisji: 16.02.2019

Godzina emisji: 19.00

Zobacz więcej na temat: MUZYKA KULTURA Anna Skulska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Kilar: mam dystans do swoich utworów

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 13:34
- Unikam oceniania własnych kompozycji, choć niektóre lubię bardziej, a inne mniej. Natomiast jeśli ktoś chce grać to, co napisałem i ktoś chce tego słuchać, to mogę powiedzieć, że czuję się spełniony – powiedział wybitny kompozytor w jednym z archiwalnych nagrań Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ida Haendel: tuż przed Konkursem Wieniawskiego zachorowałam na szkarlatynę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:07
- Może już wtedy byłam bardzo ambitna i zdecydowałam się grać. Wyszłam z łóżka i przystąpiłam do konkursu - wspominała w Dwójce swój występ w Warszawie w 1935 roku światowej sławy skrzypaczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny: śpiewając, obnażamy nasz charakter

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 17:07
- Śpiewanie jest czynnością intymną, fizjologiczną. Obserwując w akcji kolegów, mogę się wiele dowiedzieć o ich kompleksach, ale też o ich wspaniałych cechach - mówił w Dwójce ceniony śpiewak operowy.
rozwiń zwiń