REKLAMA

Polak z królewską orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 10:06
Gościnny występ znakomitego polskiego dyrygenta Antoniego Wita z Królewską orkiestrą w Liège odbył się pod koniec ubiegłego roku. Dziś przypominamy to wydarzenie.
Antoni Wit
Antoni WitFoto: Filharmonia Narodowa

Program koncertu ułożony został nad wyraz interesująco: polski kapelmistrz rozpoczął gościnny występ w Belgii wykonaniem jednego z najważniejszych, polskich poematów symfonicznych: Stanisław i Anna Oświecimowie Mieczysława Karłowicza, z 1907 roku.

Potem na estradzie pojawił się Jean-Frédéric Neuburger, który był solistą w obu koncertach fortepianowych Liszta. Wieczór zamknęła ponownie forma poematu symfonicznego - tym razem Tasso Liszta.

Zaprasza Piotr Matwiejczuk.

Program

Mieczysław Karłowicz Stanisław i Anna Oświecimowie – poemat symfoniczny op. 12

Franciszek Liszt I Koncert fortepianowy Es-dur S. 124, II Koncert fortepianowy A-dur S. 125, Tasso – poemat symfoniczny S. 96

Wyk. Jean-Frédéric Neuburger – fortepian, Królewska Orkiestra Filharmoniczna w Liège, Antoni Wit – dyrygent

(Liège, 8.12.2011)

Zapraszamy 20 listopada (wtorek), o godz. 19.30.

Czytaj także

Warto się starzeć by zamieszkać w tym domu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 12:30
Tu nie ma sceny, świateł i oklasków jednak w Domu Muzyka Seniora każdy pensjonariusz mieszka towarzystwie osób dla których muzyka jest całym życiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Penderecki wzdłuż i wszerz

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 08:01
Jeszcze nie opadł kurz po wielkim sukcesie, jakim okazał się wspólny projekt Krzysztofa Pendereckiego z Jonnym Greenwoodem, nagrodzony Koryfeuszem Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku, a znów miłośnicy twórczości polskiego kompozytora mogą zacierać ręce.
rozwiń zwiń