X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radykalnie nieideologiczny Sharif Sehnaoui

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 08:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" był gitarzysta i eksperymentator Sharif Sehnaoui, współtwórca libańskiej sceny muzyki swobodnie improwizowanej.
Audio
  • Radykalnie nieideologiczny Sharif Sehnaoui (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

"Nigdy nie bawiliśmy się w egzotykę, przez jakiś czas wręcz odrzucaliśmy zaproszenia od wszystkich festiwali posługujących się hasłami wolności czy pokoju dla Libanu" – mówi wychowany w Bejrucie Sharif Sehnaoui, który w Dwójce opowie o swojej radykalnie nieideologicznej twórczości, bolesnym rozstaniu z fortepianem oraz o dawnym i współczesnym Libanie - nie tylko w kontekście muzyki.

"Dziś obserwuję dwie tendencje, które niestety zyskują na znaczeniu. Pierwszą z nich nazywam egzotyzmem. To okropne zjawisko w muzyce, którego przejawem - niejedynym zresztą - jest tak zwana muzyka świata. Drugą tendencją, którą uważam za pochodną pierwszej, jest sensacjonalizm. Dziś to muzycy z Syrii budzą sensację, a kiedyś podobnie myślano o nas: »Ach, to naprawdę coś, ten facet grał na swoim instrumencie pod gradem bomb, jego życie było zagrożone, ale przetrwał i teraz stoi przed nami na scenie i tworzy«. To jest właśnie sensacjonalizm".

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Gość: Sharif Sehnaoui (gitarzysta)

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 22.00

mc/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Coltrane według Coltrane'a". Jazzowe rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 10:00
W "Rozmowach improwizowanych" z przyjemnością wgłębiliśmy się w świeżo wydany zbiór wywiadów ze słynnym saksofonistą Johnem Coltrane'em.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Håkon Kornstad. Jazzman w świecie opery

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 11:00
W "Rozmowa improwizowanych" przedstawiliśmy niezwykłą historię Hakona Kornstada - norweskiego saksofonisty jazzowego, który w wieku 32 postanowił zostać śpiewakiem operowym. I udało mu się to!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irlandzki swing Ronana Guilfoyle'a

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 17:00
W "Rozmowach improwizowanych" jeden z najważniejszych irlandzkich jazzmanów opowiadał m.in. o związkach celtyckiego folku z jazzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perkusista Tomas Fujiwara o słuchaczach idealnych

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:00
Gościem audycji "Rozmowy improwizowane" był nowojorski perkusista. Muzyk opowiadał o swoich japońsko-francuskich korzeniach, elegancji w muzyce eksperymentalnej i swoim stosunku do odbiorców muzyki.
rozwiń zwiń