X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eddie Prévost: muzyka improwizowana ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 15:42
- Od lat jestem zaangażowany w organizację cotygodniowych warsztatów i obserwuję muzyków wchodzących w świat muzyki improwizowanej. Jestem świadkiem jej odrodzenia - mówił w Dwójce 75-letni słynny angielski perkusista.
Audio
  • Eddie Prévost - weteran sceny free improvisation (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Heyme

Jean Luc Ponty 1200.jpg
Jean-Luc Ponty: dla mnie inspiracją były dęciaki

Gościem audycji "Rozmowy improwizowane" był Eddie Prévost, który w 1965 roku wraz z Keithem Rowem i Lou Garem założył grupę AMM. Zespól ten wyzwalając improwizację z jazzowego anturażu zmienił dzieje muzyki eksperymentalnej w Europie. W wyniku wewnętrznych konfliktów drogi trzech muzyków rozeszły się, ale Prévost, dziś już weteran sceny free improvisation, nadal pozostaje wierny radykalnym ideałom lat 60.

Gość Dwójki jest zdania, że muzyka improwizowana musi utrzymywać, tworzyć, ożywiać i rozwijać aspekt eksperymentalny. - Moją koncepcją jest współistnienie dwóch bliźniaczych elementów stanowiących fundament improwizacji. Pierwszy z nich to aspekt dialogowy, komunikacyjny, empatyczny. Drugi to aspekt badawczy, czyli sprawdzanie, jak ten materiał działa i co powoduje. Kombinacja tych dwóch rzeczy daje możliwość budowania repertuaru lub strategii tworzenia muzyki improwizowanej - stwierdził muzyk.

Dlaczego większość współczesnej muzyki eksperymentalnej ma charakter prezentacyjny i co to znaczy? Jakiego materiału muzycznego poszukują wszyscy improwizatorzy? Kiedy improwizacja staje się swoją własną parodią? Jak można udawać granie muzyki eksperymentalnej? Dlaczego perkusiści są największymi złodziejami pośród muzyków? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane 

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Gość: Eddie Prévost (perkusista)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 22.30

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łoskot - reaktywacja. "Chciałem nazwać zespół Śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:57
- Zanim zespół zaczął nazywać się Łoskot pamiętam, że kupiłem sobie t-shirt, na którym była trupia czaszka. Trochę byłem wtedy zły, bo to był ten czas, kiedy rozstałem się z grupą Miłość, i chciałem, żeby zespół nazywał się Śmierć - mówił w Dwójce Mikołaj Trzaska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka z czasów paryskiego Maja '68

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 11:19
Mija równo 50. lat od studenckiej rebelii na ulicach Paryża. Z tej okazji w audycji "Nokturn" słuchaliśmy muzyki rewolucji. 
rozwiń zwiń