Z Albionu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 14:05
Bohaterem dzisiejszej audycji będzie David Foulkes – angielski reżyser, aktor i kompozytor, od lat 90. działający w Polsce.

David Foulkes – kompozytor, reżyser i aktor – pochodzi  z miasteczka górniczego  w północnej Anglii . Matka aktorka zaszczepiła  mu miłość do teatru, a ojciec marynarz – zamiłowanie do poznawania świata. Wyższą szkołę  artystyczną, kierunek kompozycji, ukończył w Manchesterze, równolegle studiując aktorstwo i reżyserię.

Po kilku latach gry w teatrach angielskich (również w Londynie ) w latach 90. przyjechał do Polski, żeby studiować kompozycję, ale nad muzykę przedłożył zamiłowanie do teatru. Od paru lat jest związany z Teatrem II Strefa, gdzie z powodzeniem gra i reżyseruje. Nauczył się języka polskiego w takim stopniu , że wystąpił  w sztuce zatytułowanej "Pokojówka" Rafała Wojasińskiego, zadziwiając siłą talentu komicznego. Wykazał  się również  zdolnościami  reżyserskimi, przygotowując w Teatrze II Strefa komedię Moliera "Mieszczanin szlachcicem " oraz współczesną sztukę o Chopinie.

W naszej audycji David Foulkes opowie  o swojej drodze do Polski i planach twórczych związanych z   warszawskimi teatrami. O współpracy  z angielskim reżyserem i aktorem będzie mówił  Sylwester  Biraga – dyrektor Teatru II Strefa. W audycji  zaprezentujmy także fragmenty  ze  sztuk, w których gra  Davida Faulkesa, i muzykę w jego kompozycji.  

Zaprasza Bożena Markowska.

Czytaj także

Ja, aktor - gawęda Wojciecha Pszoniaka w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2010 08:59
W pięciu częściach wspomnień Wojciech Pszoniak opowiedział o drodze jaką przebył m.in. w bydlęcym wagonie ze Lwowa na sceny paryskich teatrów.
rozwiń zwiń