Listy Witkacego do przyjaciół i wrogów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 16:00
Z okazji 130. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza prezentujemy wybrane listy z dwóch tomów jego korespondencji.
Audio
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Stanisław Ignacego Witkiewicza "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów", czyta Wojciech Wysocki - odc. 5. (To się czyta/Dwójka)
Witkacy
WitkacyFoto: Wikipedia/Tadeusz Langier/domena publiczna

Rocznicę urodzin pisarza obchodzimy 24 lutego. Fragmenty publikacji Stanisława Ignacego Witkiewicza - "Listy do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów" czyta Wojciech Wysocki.

W poniedziałek wysłuchamy listu do Władysławy i Leona Reynelów. We wtorek - w dzień urodzin - listu do Kazimiery Żuławskiej i kolejno: do Heleny, Teodora i Michała Białynickich-Birulów, do Marii i Edmunda Strążyskich oraz do Eugenii i Wacława Bundyków.
***
Na audycję "To się czyta" zapraszamy od poniedziałku do piątku (23-27.02) w godz. 9.45-10.00.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Stanisław Ignacy Witkiewicz

reklama

Czytaj także

Witkacy - samobójstwo po inwazji Sowietów

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 06:03
W obliczu ostatecznej katastrofy - po napaści na Polskę przez Niemców z jedne i przez Sowietów z drugiej strony - Stanisław Ignacy Witkiewicz widział dla siebie tylko jedno wyjście. 18 września 1939 popełnił samobójstwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzięki Witkacemu mamy szansę widzieć więcej"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 16:50
Julia Wernio swoją wizję teatru kształtowała w oparciu o dzieła Witkacego. - Dla mnie teatr to przedsięwzięcie artystyczne, które ma służyć tworzeniu dzieła sztuki, a nie rozrywce czy publicystyce - mówiła reżyserka i współzałożycielka Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czego bał się Witkacy?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 18:40
Żeby poznać wszystkie obsesje i demony Witkacego, warto posłuchać "Autoportretu Witkacego" Jacka Kaczmarskiego - mówił profesor Janusz Degler. - W tym wierszu jest odpowiedź na to, czego bał się artysta i dlaczego wybrał samobójstwo w owym pamiętnym wrześniu 1939 roku.
rozwiń zwiń