X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
17 września 1939

Upamiętniono 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

79 lat temu na RP, która walczyła z niemiecką inwazją, napadł drugi agresor - Związek Radziecki. Brunatny i czerwony totalitaryzm podały sobie ręce - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 79. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie uczczono w poniedziałek 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i pamięć jej ofiar.
Zobacz więcej na temat:  17 września 1939 POLSKA II wojna światowa rocznica Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Publicyści: kraj pomiędzy Rosją a Niemcami nigdy nie miał łatwo

- Zamiast o współpracy trzeba myśleć jak gasić pożar albo bić się z tymi, którzy nas atakują – mówił w "Debacie Dnia” w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego”, komentując informację o przygotowanym pozwie do unijnego Trybunału przeciwko Polsce w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. W dyskusji uczestniczył również publicysta Rafał Woś.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Frans Timmermans 17 września 1939 Komisja Europejska Rosja stosunki polsko-rosyjskie relacje polsko-rosyjskie relacje polsko-niemieckie

79. rocznica napaści ZSRR na Polskę, Komentarze

W poniedziałek mija 79. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. – To wydarzenie zaskoczyło polskie władze. Po 17 września okazało się, że jesteśmy sami, bez pomocy Wielkiej Brytanii czy Francji – powiedział dr Dariusz Gałaszewski z Intytutu Pamięci Narodowej. Gościem Polskiego Radia 24 była też dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa HISTORIA 17 września 1939

Historia w bieżących sporach politycznych

17 września przypomina o inwazji dwóch totalitaryzmów na Polskę w 1939 roku. O tym, czy po niemal 80 latach zajmowanie się XX-wiecznymi totalitaryzmami ma sens i nie przesłania realnych zagrożeń, które czyhają na nas dzisiaj, rozmawiali w audycji W Gruncie Rzeczy Konrad Kołodziejski (Sieci ) i Michał Barcikowski (Christianitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 totalitaryzm komunizm nazizm 17 września 1939 pakt Ribbentrop-Mołotow II wojna światowa

"Stalin nie dotrzymał warunków paktu Ribbentrop-Mołotow"

- Wspominając 17 września 1939 mówimy o najeździe, ataku sowieckim na Polskę - bez wypowiedzenia wojny, ale mającym wszelkie cechy napaści zbrojnej - i realizacji punktów tajnego protokołu przyjętego ponad 20 dni wcześniej podczas podpisania umowy Ribbentrop-Mołotow – powiedział w audycji Historia na Dziś dr Patryk Pleskot z Instytutu Pamięci Narodowej. Gość mówił także o tym dlaczego atak, mimo ustaleń obu stron, nie nastąpił wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 17 września 1939 pakt Ribbentrop-Mołotow